Виноград - калорійність
Хімічний склад і калорійність винограду
Смачний виноград має цінний хімічний склад і є улюбленими ласощами для людей по всьому світу. Існує безліч сортів цієї культури, які відрізняються між собою смаковими характеристиками і зовнішнім виглядом. Ягоди винограду ростуть гронами, а під час дозрівання забарвлюються в рожевий, темно-синій або зелений колір. Харчова цінність винограду дещо вища, ніж у інших ягід і фруктів, але водночас продукт має багатий хімічний склад. Розмір ягід залежить від сорту культури. Зовні вони вкриті тонкою шкіркою, на поверхні якої є невеликий наліт. М'якоть винограду соковита і помірно щільна, може містити дрібне темно-коричневе насіння. Ягоди мають приємний кисло-солодкий смак із нотками свіжості та виділяють легкий аромат.
У хімічному складі винограду багато вітамінів групи В і аскорбінової кислоти. Продукт містить велику кількість цукрів, клітковину, натуральні пектини та органічні кислоти. Ягоди є цінним джерелом калію, заліза та інших мінералів.
Скільки калорій у 100 г винограду? Енергетична цінність зазначеної порції продукту залежить від сорту культури і в середньому становить 65 ккал. У 100 г винограду міститься 0,6 г білків, усього 0,2 г жирів і майже 17 г вуглеводів. Ягоди також є джерелом натуральних ферментів і антиоксидантів.
Корисні та шкідливі властивості винограду
Багатий хімічний склад робить виноград корисним для людини продуктом. Завдяки високому вмісту вітамінів ягоди виступають цінним допоміжним засобом для імунітету, підвищуючи опірність організму вірусам і бактеріям. Регулярне вживання винограду дає змогу підтримувати організм у тонусі, додає заряд бадьорості та покращує настрій.
Енергетична цінність винограду вища, ніж у інших свіжих фруктів або ягід, але завдяки цьому він може виконувати роль корисного перекусу, допомагаючи швидко вгамувати відчуття голоду. Ягоди корисно їсти для поліпшення хімічного складу крові, а також у разі зниженого вироблення шлункового соку. Виноград дає змогу запобігти хворобам серця і судин, полегшує симптоми астми і використовується під час лікування хвороб дихальних шляхів. Продукт корисно включати в раціон для лікування і профілактики анемії.
У ягодах багато цукру, тому люди із зайвою вагою повинні рахувати, скільки калорій у винограді. Це дасть змогу їсти продукт без шкоди для фігури. Не рекомендується вживати виноград у разі гастриту, виразки шлунка - сік ягід подразнює слизову оболонку цього органу, що може погіршити перебіг хвороби. У плодах присутня фруктова кислота, яка руйнує зубну емаль, тому після вживання винограду рекомендується ретельно прополоскати рот теплою водою.
Використання винограду для схуднення
Виноград здатний забезпечити організм людини енергією і вітамінами в період суворої дієти, коли в раціоні присутня обмежена кількість продуктів. Ягоди можна їсти під час розвантажувальних днів, а також між основними прийомами їжі, щоб вгамувати голод. Але при цьому важливо враховувати кількість калорій у винограді і не перевищувати розміри допустимої разової порції. Помірне вживання ягід дає змогу прискорити метаболізм, що в поєднанні з фізичними навантаженнями збільшує швидкість спалювання жирових відкладень.
Застосування винограду в кулінарії
Виноград можна їсти як самостійні ласощі, а також додавати його в салати і закуски. Ягоди використовуються для прикрашання тортів, морозива і десертів. З них роблять смачні та корисні родзинки, які зі свого боку додають у тісто для здоби, вітамінні суміші із сухофруктів.
Виноград використовується для виробництва алкогольних напоїв - вина, лікерів і настоянок. Популярною домашньою заготівлею на зиму є компот із винограду та яблук. Зі свіжих ягід можна робити виноградний сік, фруктові желе і сиропи, а також ароматне варення. Для вживання всіх цих ласощів без шкоди для фігури важливо враховувати, скільки кілокалорій у винограді та інших інгредієнтах.