Гранат - калорійність
Хімічний склад та калорійність гранату
Плоди граната мають круглу форму і вкриті щільною, твердою шкіркою червоного або бурого кольору. Усередині них міститься невелике їстівне насіння, розташоване групами між тонкими білими перетинками. Насіння має соковиту, пружну м'якоть яскраво-червоного кольору, всередині якої знаходиться невелика світла кісточка. Зерна граната мають характерний солодкий смак з приємною кислинкою і терпким післясмаком.
Скільки калорій у гранаті? У 100 г продукту міститься всього 52 ккал, 0,9 г білка та майже 14 г вуглеводів. Жирів у зернах гранату відсутні.
Продукт містить клітковину та всі хімічні елементи, необхідні для нормального функціонування організму людини. У гранаті є вітаміни В2, В5, В6, В9, С, Н та РР, а також мінерали – залізо, калій, магній, фосфор, натрій та багато інших. У складі плода присутні щавлева, яблучна та лимонна кислоти, моно- та дисахариди, а також натуральні фітонциди.
Яка калорійність 1 граната? Один стиглий плід важить приблизно 200 г і містить близько 100 ккал.
Користь та шкода продукту
У гранаті багато вітамінів, тому він зміцнює імунітет, підвищуючи опірність організму до вірусів та інфекцій. Зерна плода сприяють швидкому відновленню після хірургічних операцій та перенесених захворювань. Гранат незамінний при застуді, маючи жарознижувальні властивості. Продукт благотворно впливає на роботу нервової системи та головного мозку, допомагаючи справлятися з депресією та безсонням.
Невисока калорійність граната дозволяє використовувати його у різних дієтах для схуднення. У соку гранату містяться антиоксиданти, що сприяють м'якому очищенню організму від токсинів. Зерна граната мають сечогінні властивості, але не вимивають калій з організму на відміну від аптечних медикаментів.
Плоди корисно при гіпертонії, оскільки вони допомагають нормалізувати рівень кров'яного тиску. Продукт незамінний при анемії – гранат підвищує гемоглобін, відновлює функцію кровотворення. Регулярне вживання зерен гранату в їжу дозволяє запобігти хворобам серця та судин, зменшити рівень «шкідливого» холестерину в крові. Сік граната має омолоджуючі властивості. Він підвищує пружність шкіри, розгладжує зморшки, покращує колір обличчя.
Незважаючи на високий вміст вітамінів і невелику кількість калорій у гранаті, продукт має і шкідливі властивості. Гранатовий сік руйнує зубну емаль, тому рекомендується розбавляти водою, а після вживання прополоскати рот. Не рекомендується їсти плоди людям із хронічними захворюваннями шлунка, жовчного міхура та печінки. У соку граната міститься багато кислот, які дратують слизову оболонку органів травлення та стимулюють вироблення жовчі в організмі. Гранат протипоказаний для людей із хронічними запорами. Шкірка плода містить отруйні речовини, тому вживати її заборонено.
Гранат у кулінарії
Зерна плода мають приємний смак, тому самі собою виступають ласощами. Крім цього, низька калорійність та корисні властивості гранату дозволяють широко використовувати його для приготування різноманітних страв. Зерна плода часто додають у салати, закуски зі свіжих та тушкованих овочів. Гранат відмінно поєднується з сиром та горіхами, а свіжий сік плоду використовують для приготування пікантного соусу до м'яса птиці.
З гранату готують різні напої – соки, компоти та морси. Вони чудово вгамовують спрагу і освіжають у спеку. Зерна використовують для декору тортів, тістечок, морозива та інших десертів.