Сливи - калорійність
Сливи – це невеликі кисло-солодкі фрукти з кісточкою.
В них міститься багато вітамінів, найбільше: С, В1, Е, РР. Також у складі свіжих слив багато калію, який добре впливає на роботу серцево-судинної системи.
Позитив сливи також у доволі високому вмісту клітковини, завдяки чому покращується перистальтика кишечника і травлення. А враховуючи ще й те, що сливи калорійність мають доволі невелику, то такі фрукти цілком підходять для здорового харчування і схуднення (якщо їсти в міру).
Яка калорійність сливи?
В 100 г м’якоті слив в середньому 45-65 ккал, в залежності від сорту. Стиглі солодкі сливи мають більшу калорійність, а кислі тверді плоди – близько 45.
➤ Цікавий факт: в Україні можна купити сливи темно-фіолетового, темно-синього, жовтого, помаранчевого, рожевого і червоного кольорів. А на плодах темних відтінків є білий наліт, який свідчить про те, що сливи свіжі та якісні.
Чи можна сливи під час схуднення?
Авжеж, але як і для всіх фруктів у слив також є обмеження на денну порцію. Бажано, обмежуватись нормою у 250-300 г. Бо, хоч слива калорійність має доволі невелику, проте цукрів в ній немало. В середньому, солодкий сорт слив містить 10 г цукрів на 100 г м’якоті. Це не те саме, що з’їсти 10 г білого цукру, проте під час схуднення краще обмежитись помірною кількістю фруктів.
Шкода слив
Сливи слід помірно споживати при діабеті (хоча вони і дозволені) й ожирінні. Тимчасово слід виключати сливи з раціону при загостренні хворіб шлунка та жовчного міхура, а також кишківника. Адже ці плоди важко перетравлюються і можуть спричиняти здуття.
♨ Оригінальні рецепти зі сливами
Кисло-солодкі сливи ідеально поєднуються з червоним м’ясом (у вигляді соусів). М’якоть слив є також основою для пастили і смачним компонентом різноманітних джемів. Наприклад, джем зі слив, з додаванням червоного вина та грецьких горіхів.
Свіжі сливи неймовірно смачні в таких поєднаннях:
• половинки слив, фаршировані сиром рокфор і кедровими горіхами;
• у салаті з запеченою телятиною, салатним листям, оливковою олією та спеціями;
• у салаті з бринзою, грецькими горіхами, салатним листям і заправкою з олії, меду та лимонного соку.