Брусниця - калорійність
Склад і калорійність брусниці
Ягоди брусниці є плодами вічнозеленого чагарнику, що росте переважно в північних регіонах. Плоди мають невеликі розміри й округлу форму. Зовні брусниця вкрита гладкою глянцевою шкіркою темно-червоного або рожевого кольору. Усередині ягоди знаходиться соковита м'якоть такого ж відтінку. Вона має характерний кисло-солодкий смак з пікантною гіркуватістю і містить масу цінних хімічних елементів.
Скільки калорій у брусниці? У 100 г ягід міститься всього 43 ккал, майже 10 г вуглеводів, близько 0,5 г жирів і приблизно 0,7 г білків. У хімічному складі брусниці присутні вітаміни А і С, а також магній, хром, марганець, калій, мідь і безліч інших мінералів. Ягоди містять бензойну кислоту, яка є натуральним антисептиком. Продукт виступає джерелом натуральних пектинів і органічних кислот.
Корисні та шкідливі властивості брусниці
Низька калорійність брусниці є не єдиною перевагою цього продукту. Завдяки багатому хімічному складу ягоди можуть використовуватися для лікування і профілактики хвороб травної системи, дозволені до вживання для хворих на цукровий діабет. Сік брусниці покращує апетит і підтримує імунітет після перенесених застудних захворювань. Регулярне вживання ягід дає змогу швидко відновити організм після хірургічних операцій, покращує зір і допомагає очистити організм від бактерій.
Корисні та смачні ягоди є ідеальним продуктом для дієтичного раціону. Знаючи, скільки калорій у брусниці, можна сміливо додавати її в інші страви без шкоди для фігури. Ягоди виступають ефективним засобом для лікування і профілактики хвороб нирок, жовчного міхура. Брусницю рекомендується вводити в раціон у разі захворювань верхніх дихальних шляхів і грипу. Ягоди сприяють зниженню високої температури, зменшують біль у горлі та усувають запальні процеси в організмі.
Використання брусниці в кулінарії
Завдяки чудовим смаковим характеристикам ягоди широко застосовуються в кулінарії для приготування різних страв. Брусниця може виступати ключовим інгредієнтом для соусу до м'яса або додатковою прикрасою для закусок, салатів. Смачними та корисними ласощами до чаю є пиріг із брусницею. Свіжі плоди додають у начинку для млинців і випічки, використовують для приготування джемів і желе, варення на зиму. Використовуючи ягоди в кулінарії, важливо враховувати калорії брусниці під час розрахунку енергетичної цінності готової страви.
З ягід роблять вітамінний брусничний морс, варять компоти і киселі. Брусниця є популярним інгредієнтом для алкогольних настоянок і наливок, часто виконує роль пікантної добавки до горілки і коньяку. Шанувальники здорового харчування готують вітамінний смузі з брусниці. Ягоди додають до молочних каш і сиру або вживають як швидкий перекус протягом дня, щоб поповнити запас енергії в організмі.