Морква сира - калорійність
Морква на 88% складається з води, містить дуже багато м’якої клітковини та вітамінів. Найбільше в ній бета-каротину і вітаміну А. І як приємний бонус до користі: калорійність моркви доволі низька.
Цей овоч дуже корисний для зору, імунітету, шкіри та репродуктивної системи (завдяки високому вмісту вітамінів). Всього 50 г моркви повністю задовольняють денну потребу організму у вітаміні А та бета-каротині. Проте, ці вітаміни жиророзчинні. Тому овоч обов’язково слід вживати із жирами: рослинною олією, горіхами, йогуртом тощо.
Цікавий факт: якщо регулярно гризти моркву цілою, то добре очищується емаль зубів і суттєво сповільнюється поява зубного каменю.
Скільки калорій в моркві?
Сира морква містить всього 35 ккал на 100 г. Найкраще її готувати на пару або тушкувати і вже в готову страву додавати олію або масло. Таким чином, калорійність цього овочу залишиться невисокою.
Чи можна їсти моркву під час схуднення?
Морква чудово підходить для схуднення, адже в ній дуже високий вміст волокон, які допоможуть відрегулювати травлення та очищувати організм. Хоч енергетична цінність моркви і мінімальна, у ній доволі багато цукрів: приблизно 6.5 г на 100 г. З них половина – це сахароза, яка не є корисним цукром.
Шкода моркви
Сиру моркву не можна вживати під час загострення хвороб кишківника. В такому випадку овоч обов’язково слід: варити або готувати на пару.
Моркву можна їсти як в сирому вигляді, так і в приготовленому, адже вітамін А майже не руйнується під час термообробки.
Оригінальні рецепти з моркви
Якщо хочеться чогось цікавого, то можна спробувати такі поєднання:
- натерти свіжу моркву у салат з насінням соняшника, фініками, зеленню петрушки, м’яти та цибулі (заправити рослинною олією з лимонним соком);
- порізати та додати моркву у салат з полуницею і моцарелою (заправити оливковою олією);
- натерти моркву на дрібній терці, додати кокосову стружку, волоські горіхи, трохи меду, і сформувати корисні цукерки.