Персики - калорійність
Персики – солодкі та соковиті фрукти з кісточкою всередині.
Крім смаку, в них є і багато користі, наприклад, м’які харчові волокна, які необхідні для правильної роботи кишківника. А враховуючи те, що калорійність персиків невелика, то ці фрукти в помірній кількості можна вживати для нормалізації ваги, адже волокна для цієї мети теж потрібні.
Що стосується вітамінів, то в персиках багато калію, вітаміну А, С і бета-каротину. Тому вони корисні для серцевого м’яза, підтримки гостроти зору і здоров’я шкіри.
Скільки калорій в персику?
В цьому виді фруктів небагато калорій – 39 ккал на 100 г м’якоті. Але це залежить від зрілості плодів та сорту, тому загалом на 100 г енергетична цінність персиків може коливатись від 35 до 50 ккал. Проте, слід враховувати, що в 100 г персиків міститься близько 8.5 г цукрів, з них 6 г – це сахароза (тобто, не дуже корисний цукор).
Чи можна їсти персики під час схуднення?
Можна, як і будь-які фрукти та овочі. Єдине, що слід обмежувати порцію. Адже калорійність персика середнього розміру без кісточки – 50-60 ккал, що дуже мало. Але цукрів в одній штуці від 11 г, що складає 30-40% денної норми цукрів на час схуднення. Тому краще обмежуватись на день 2-3 персиками.
Шкода персиків
Варто обмежити вживання персиків при гастриті з підвищеною кислотністю, розладах роботи кишківника і шлунку, при яких не можна свіжих фруктів. Але це все стосується лише періодів загострення хвороб. В інших випадків персики доволі м’які і позитивно впливають на травну систему.
Крім цього, не слід забувати, що хоч персик калорійність має безпечну, проте вміст сахарози – високий. Тому головне в цих фруктах – контролювати порцію. А от тим, у кого діабет, персики слід їсти з максимальною обережністю.
♨ Оригінальні рецепти з персиками
Солодкі сорти персиків ідеальні для випічки, адже завдяки ним можна практично не додавати у неї цукру. Крім цього, цікавим і неймовірно смачним доповненням персик буде в таких салатах:
• з куркою, листям салату, солодкою цибулею, фетою і горіхами (особливо кедровими або волоськими);
• капрезе з персиком (решта інгредієнтів – моцарела, базилік, оливкова олія і бальзамік);
• у салаті з руколою, в’яленою шинкою або хамоном, козячим сиром і заправкою з олії та бальзаміку.