Черешня - калорійність
Хімічний склад і калорійність черешні
Плоди черешні мають чудові смакові характеристики і високо цінуються за свій багатий хімічний склад. Ягоди мають округлу форму, а їхні розміри залежать від сорту цієї культури. Зовні черешня покрита гладкою, тонкою шкіркою, яка під час дозрівання плодів забарвлюється в жовтий, рожевий або темно-червоний колір. Усередині ягоди є невелика тверда кісточка. М'якоть черешні дуже соковита і пружна, виділяє характерний свіжий аромат. Смакові характеристики ягід залежать від сорту. Зазвичай смак стиглих плодів солодкий, з приємними освіжаючими нотками.
Калорійність свіжої черешні становить усього 50 г на 100 г продукту. У зазначеній порції ягід міститься понад 11 г вуглеводів, трохи більше 1 г білків і всього 0,4 г жирів. При цьому черешня багата на вітаміни А, В1, В2, В6, С, Е, Н і РР. У хімічному складі продукту присутній марганець, кальцій, цинк, фосфор, магній та інші корисні мінерали. Ягоди містять високий відсоток натуральних цукрів і органічних кислот, а також пектини і цінні харчові волокна.
Корисні та шкідливі властивості черешні
Невелика калорійність черешні є не єдиною перевагою цього продукту. Ягоди корисно включати в раціон для поліпшення хімічного складу крові та зміцнення стінок капілярів. Черешня дає змогу зменшити рівень холестерину і знижує згортання крові, тому її можна вживати з метою профілактики тромбозу.
Регулярне вживання черешні сприяє виведенню шлаків і токсинів з організму, покращує перистальтику кишечника. Продукт корисно їсти за гіпертонії, оскільки він знижує артеріальний тиск. Речовини, що містяться в плодах, допомагають запобігти утворенню каменів у нирках, маючи легкий сечогінний ефект.
Черешню можна використовувати для приготування косметичних засобів і компресів. У разі зовнішнього застосування ягоди покращують зовнішній вигляд шкіри, сприяють розгладженню зморшок. М'якоть плодів має гарні протизапальні властивості, даючи змогу усунути подразнення.. Незважаючи на невисоку калорійність черешні, глікемічний індекс плодів досить високий, оскільки продукт містить велику кількість цукру. З цієї причини черешню небажано вживати в разі цукрового діабету. Плоди слід з обережністю вводити в раціон маленьких дітей - у ранньому віці черешня може спричиняти алергічні реакції на шкірі.
У помірних кількостях ягоди можна їсти навіть під час дієти. Але, незважаючи на низьку калорійність черешні, на ніч її їсти не варто. Плоди містять багато вуглеводів, які мають встигнути перетравитися в організмі, тому їсти черешню найкраще в першій половині дня.
Черешня в кулінарії
Солодкі та соковиті ягоди приємно їсти як самостійні ласощі, ретельно промиваючи їх під проточною водою. Черешня часто виступає прикрасою для тортів і десертів, добре поєднується з шоколадом і вершковим кремом. Калорійність свіжої черешні мінімальна, тому її корисно вживати як перекус між основними прийомами їжі.
Стиглі ягоди застосовуються для приготування солодкої випічки, пирогів і вареників із черешнею. При цьому можна використовувати не тільки свіжий продукт, а й заморожений, попередньо розморозивши його за кімнатної температури. Заморожена черешня з цукром повністю зберігає свій вітамінний склад і може зберігатися в морозилці кілька місяців.
На зиму готують джеми та варення з черешні, роблять солодкі компоти. Черешня також підходить для приготування алкогольних напоїв - вин, лікерів і настоянок.