Малина - калорійність
Хімічний склад і калорійність малини
Плоди малини мають округлу форму і являють собою сукупність дрібних кістянок, які розташовані навколо зеленої плодоніжки. Стиглі ягоди зазвичай мають світло-рожевий, бордовий або жовтий колір, а їхній розмір залежить від сорту культури.
Скільки калорій у малині? У 100 г продукту міститься близько 46 ккал, майже 1 г білків, приблизно 0,5 г жирів і понад 8 г вуглеводів. Малина має соковиту і ніжну м'якоть, усередині якої знаходиться дрібне їстівне насіння. Стиглі плоди відрізняються приємним солодким смаком і виділяють характерний ягідний аромат. Найсмачнішою вважається лісова малина, яка має невеликі розміри та приємну кислинку.
Незважаючи на невелику кількість калорій у малині, продукт вирізняється цінним вітамінним складом. У ягодах багато вітамінів А, В, С, а також грубих харчових волокон. Свіжа малина виступає джерелом марганцю, кальцію, калію та інших мінералів. Продукт також містить фруктозу і глюкозу, які надають плодам солодкого смаку. У складі ягід присутні кетони, природні антиоксиданти, а насіння малини містить цінні олії.
Користь і шкода малини
Багатий хімічний склад малини робить її дуже корисною для організму людини. Регулярне вживання продукту допомагає очистити організм від токсинів і шкідливого холестерину. Речовини, що містяться в малині, здатні уповільнювати розвиток ракових клітин, зміцнюють імунітет. Невелика кількість калорій у малині дає змогу їсти ягоди під час суворої дієти або розвантажувальних днів. Продукт сприяє розщепленню жирових відкладень і прискорює метаболізм, а жменя свіжої малини може стати корисним і смачним перекусом.
Малина містить речовини, які сприяють гарному травленню і підвищують настрій, допомагаючи боротися з депресією. Продукт не викликає алергії, тому його можна використовувати як перший ягідний прикорм для дітей.
Відвари з ягід підходять для зовнішнього застосування в косметичних цілях. Їх використовують для лікування висипу і подразнень на шкірі. Такі косметичні засоби добре розгладжують зморшки, підвищують пружність шкірних покривів і знімають запалення очей.
Додаючи продукт у свій раціон, варто враховувати, скільки кілокалорій у малині. Ягоди містять багато цукру, тому за наявності надмірної ваги їсти їх потрібно обмеженими порціями. Малину не рекомендується вводити в раціон у разі хвороб нирок і сечовивідних шляхів, оскільки вживання ягід може спричинити утворення каменів у цих органах.
Використання малини в кулінарії
Невелика кількість калорій у малині та високий вміст вітамінів у ягодах робить їх цінним харчовим продуктом, який використовується для приготування різних страв. Свіжу малину можна їсти як самостійний десерт, додавати до сиру, каші чи йогурту, поєднувати з іншими свіжими фруктами та ягодами. Малина використовується для приготування начинки до пирогів і солодкої випічки, виступає прикрасою для тортів і десертів. Ягоди часто слугують основним інгредієнтом для желе і малинового соусу, який чудово поєднується з м'ясними стравами.
Свіжа малина входить до складу різних алкогольних і безалкогольних коктейлів, лікерів і наливок, вітамінних смузі. З малини варять смачне й ароматне малинове варення, використовують свіжі ягоди для приготування густого джему, який можна закривати на зиму. Щоб такі ласощі не нашкодили фігурі, під час їхнього вживання варто рахувати, скільки калорій у малині та цукрі.