Креветки - калорійність
Хімічний склад креветок
Креветки є дрібними морськими рачками, які мають характерну вигнуту форму і невеликий хвіст. Зовні їхнє тіло вкрите панциром. Свіжі креветки мають зеленувато-сірий колір та насичений морський аромат. Після термічної обробки продукт набуває ніжно-рожевого або червоного забарвлення і приємного смаку.
Калорій у креветках мінімум, але при цьому рачки містять багато цінних хімічних елементів. Більшість вітамінів та мінералів зберігаються у продукті після його кулінарної обробки. У хімічному складі креветок є вітаміни В, Е і РР, а також цінні мінеральні речовини — йод, кальцій, хром, калій, цинк. Продукт містить багато фосфору, натрію і фтору, багатий на поліненасичені жирні кислоти.
Незважаючи на низьку енергетичну цінність креветок, вони виступають джерелом високоякісного натурального білка, який добре засвоюється організмом людини. У складі продукту є природний антиоксидант астаксантин.
Калорійність креветок
Маючи приємний смак, креветки містять мінімум калорій і легко перетравлюються в шлунку людини. 100 г продукту міститься майже 19 г натурального білка, який виступає в ролі будівельного матеріалу для всіх клітин організму. Креветки зовсім не містять вуглеводів, а кількість жирів у них становить трохи більше 2 г на кожні 100 г продукту.
Скільки калорій у 100 гр креветок? Ця порція продукту містить лише 93-95 ккал. Харчова цінність креветок залежить від способу їх приготування – відварний продукт містить менше калорій, ніж смажений.
Різні види креветок мають різні розміри. У середньому, один рачок важить близько 25 г, яке харчова цінність становить приблизно 24 ккал. Знаючи скільки калорій в одній креветці, можна розрахувати оптимальний розмір разової порції продукту.
Корисні та шкідливі властивості креветок
Продукт має багатий вітамінно-мінеральний склад, тому дуже корисний для організму людини. Креветки допомагають нормалізувати діяльність нервової системи, покращують роботу головного мозку. Відварені рачки необхідні для повноцінної роботи ендокринної системи, містять мінерали, корисні для серця. Тому продукт корисно використовувати для профілактики гіпертонії, інфаркту та інсульту.
Енергетична цінність креветок невисока, тому їх рекомендується включати до свого раціону щотижня. Регулярне вживання продукту сприяє зміцненню імунітету і позитивно впливає на стан шкірних покривів, волосся, нігтів. Креветки можна давати навіть маленьким дітям віком від 1 року. М'ясо рачків добре засвоюється дитячим організмом, не викликає алергію та забезпечує дитину необхідними мінералами.
Незважаючи на невелику кількість калорій у креветках, їсти їх рекомендується невеликими порціями з невеликою кількістю спецій. В іншому випадку можлива поява дискомфорту у шлунку. Креветки, які були вирощені у забрудненій місцевості, можуть містити солі важких металів та інші шкідливі речовини для організму.
Використання креветок для схуднення
Продукт часто є складовим інгредієнтом дієтичного меню, оскільки дозволяє забезпечити організм необхідною кількістю білка та має мінімальну харчову цінність. Знаючи, скільки в креветках калорій, їх можна сміливо додавати до свого раціону під час схуднення. Відварене м'ясо рачків містить багато цинку та селену, які стимулюють обмін речовин, прискорюючи спалювання зайвих кілограмів.
Креветки у кулінарії
Креветки можна варити, смажити та запікати. Перед приготуванням свіжий продукт необхідно очистити від панцира, а також видалити голову з стравоходом і хвіст. У магазинах зазвичай продаються заморожені креветки — перед приготуванням їх необхідно розморозити при кімнатній температурі.
Калорійність креветок залежить від способу їхнього приготування. Мінімальною харчовою цінністю має відварний продукт. Очищені креветки опускають у киплячу воду, додають трохи солі, чорного перцю та лавровий лист. Після закипання води креветки варять від 3 до 7 хвилин. Свіжий продукт повністю виготовляється за пару хвилин. Рачки, що були розморожені, треба варити трохи довше. Готовий продукт можна збризнути соком лимона, щоб надати йому більш насичений смак.
Креветки також можна обсмажувати на олії до появи характерної золотистої скоринки. Але харчова цінність такої страви буде вищою.
М'ясо креветок має приємний смак, тому може вживатися як самостійна страва. Крім цього, креветки часто виступають інгредієнтом овочевих та рибних салатів, використовуються для приготування холодних та гарячих закусок, супів. Рачки мають привабливу форму та гарний колір, тому можуть виступати прикрасою других страв.
Популярна та ситна страва – паста з креветками та вершковим соусом. Для приготування страви необхідно обсмажити креветки на сковороді з олією, часником та спеціями. Після цього до рачків додають спеції та вершки, доводять суміш до кипіння і готують її на слабкому вогні протягом декількох хвилин. У готовий соус можна додати тертий пармезан. Пасту відварюють окремо в трохи підсоленій воді, а потім поливають отриманим вершковим соусом.