інжир - калорійність
Інжир – фрукт округлої форми, з хвостиком, насиченого фіолетового кольору. Під твердою шкіркою міститься солодка червона м’якоть з дрібними хрусткими кісточками.
Цей фрукт корисний для здоров’я. Зокрема, він містить доволі багато заліза – близько 15-20% денної норми на 100 г м’якоті. Тож, тим хто не вживає м’яса, варто включити в свій раціон інжир.
Крім цього, в свіжому інжирі неймовірно багато кремнію (більше 150% денної потреби у 100 г). Цей компонент необхідний для утворення колагену, який важливий для підтримки пружності шкіри.
Скільки калорій в інжирі?
Свіжий інжир калорійність має середню – 81 ккал на 100 г м’якоті без шкірки (на відміну від сушених плодів, калорійність яких в 3.5 рази вища).
Чи можна інжир під час схуднення?
Можна. Але слід враховувати, що цей фрукт містить доволі багато природних цукрів. Тож під час активного схуднення краще обмежити порцію інжиру до 200 г на день.
Але це стосується м’якоті. Близько 200 г м’якоті міститься в 10 плодах. Цю кількість з’їсти непросто. Тому загалом кілька плодів можна вживати щодня, тим паче, що калорійність інжиру помірна, і порція в кілька штук буде безпечна навіть для тих, хто має надмірну вагу.
Шкода інжиру
Вживання цих фруктів слід обмежити при діабеті (через велику кількість цукру в складі). Крім цього, протипоказано вживати його під час загострення гастриту і виразки шлунку, ерозій чи будь-яких інших хвороб, пов’язаних з кишківником і шлунком. Все через те, що м’якоть інжиру містить дрібні кісточки, які можуть подразнити слизові органів травлення.
♨ Оригінальні рецепти з інжиром
М’якоть можна класти просто до йогуртів, каш або додавати в десерти. Є і більш цікаві варіанти – в солоних рецептах. Наприклад, скибки інжиру смакуватимуть у поєднанні:
• з підсушеним хлібом з сиром філадельфія та фісташками;
• у салаті з руколою, сиром дор блю, шинкою (або прошуто, хамоном), горіхами і заправкою з оливкової олії, меду та лимонного соку;
• у салаті з курячим філе, апельсином, листям салату і сиром брі (заправка – оливкова олія і гірчиця).