Фундук (лісовий горіх) - калорійність
Хімічний склад і калорійність фундука
Лісовий горіх під назвою фундук набув високої популярності завдяки своїм унікальним смаковим якостям і багатому хімічному складу. Плоди мають кулясту краплеподібну форму і невеликий загострений кінчик. Ядра горіхів зовні оточені твердою коричневою шкаралупою, що має гладку поверхню. Навколо їстівної частини фундука розташована ще одна тонка коричнева оболонка. Ядра горіха мають круглу форму та бежевий колір. Горіх складається з двох однакових половинок, між якими всередині іноді утворюється невелика порожнина. Фундук відрізняється щільною і пружною консистенцією, має яскраво виражений горіховий смак і легкий, приємний аромат.
Скільки калорій у 100 г фундука? Зазначена порція лісових горіхів містить 704 ккал, понад 16 г білків, близько 67 г жирів і майже 10 г вуглеводів. Рослинний білок, що входить до складу фундука, вирізняється високою якістю і легко засвоюється організмом людини, виступаючи хорошим аналогом білка тваринного походження. Крім цього, в хімічному складі лісового горіха присутні вітаміни В і Е, цінні мінерали - залізо, калій. Фундук містить багато фолієвої кислоти та натуральних антиоксидантів, багатий на поліненасичені жирні кислоти.
Скільки калорій в одному горісі фундука? Вага одного плоду не перевищує 4 г, а його харчова цінність становить близько 28 ккал. Особливістю хімічного складу лісового горіха є наявність унікальної речовини паклітаксела, яка здатна запобігти розвитку злоякісних пухлин в організмі людини.
Корисні властивості та шкода фундука
Велика кількість високоякісного рослинного білка і висока калорійність сирого фундука роблять цей продукт незамінним для раціону вегетаріанців і людей, які не вживають м'яса. Лісовий горіх корисно їсти з метою зміцнення імунітету. Регулярне вживання фундука дає змогу уповільнити процеси старіння в організмі, дає будівельний матеріал для всіх клітин і тканин.
Лісовий горіх містить елементи та сполуки, які забезпечують повноцінне функціонування серцево-судинної системи. Фундук стимулює діяльність головного мозку і корисний для профілактики анемії, підвищуючи рівень гемоглобіну в крові. Продукт може використовуватися для боротьби з хронічною втомою, даючи організму заряд енергії для повноцінної життєдіяльності.
Люди із зайвою вагою повинні враховувати, скільки калорій у фундуку, оскільки продукт має високу харчову цінність. Їсти лісовий горіх рекомендується невеликими порціями. У разі підвищеної схильності до алергії фундук вводять у раціон з особливою обережністю. Надмірне вживання лісового горіха може викликати розлади травлення і висип на шкірі.
Фундук для схуднення
Маючи багатий хімічний склад, лісовий горіх здатний забезпечити організм необхідними вітамінами і мінералами під час суворої дієти. Але при цьому важливо рахувати калорії у фундуку, щоб не перевищувати розмір разової допустимої порції продукту. Для ефективної боротьби із зайвими кілограмами досить з'їдати кілька невеликих горіхів у першій половині дня.
Лісовий горіх корисно їсти між основними прийомами їжі як поживний перекус. Він швидко викликає відчуття насичення, допомагаючи підтримувати організм у тонусі, а також сприяє поліпшенню настрою. Існують спеціальні дієти та меню для розвантажувальних днів з використанням фундука.
Використання фундука в кулінарії
Висока калорійність лісового горіха дає змогу їсти його як самостійну страву, але в невеликих кількостях. Смак фундука добре поєднується з чорним шоколадом і різними сухофруктами. Лісовий горіх часто виступає додатковим інгредієнтом для десертів і тортів. Подрібнений смажений фундук додають у креми та начинку для домашніх цукерок. Цілі плоди можна використовувати для прикрашання страв.
Смак лісового горіха добре поєднується з пікантними спеціями та сіллю, тому фундук може використовуватися для приготування несолодких холодних закусок. Продукт можна покривати солодкою або солоною карамеллю, поєднувати з медом та іншими видами горіхів.