Волоські горіхи - калорійність
Хімічний склад волоських горіхів
Плоди волоського горіха є великими кістянками, оточеними зовні щільною зеленою шкіркою. При дозріванні плода ця шкірка лопається, звільняючи круглу кістянку - вона містить їстівне ядро, оточене твердою шкаралупою коричневого кольору. Ядро волоського горіха має помірно щільну, злегка маслянисту консистенцію та світло-коричневий колір. Воно має насичений горіховий смак іноді з легкою гіркуватістю.
У волоському горіху калорії гармонійно поєднуються з багатим на вітаміни склад. Продукт містить вітаміни групи В, а також вітамін А, С, Е, К, Н та РР. Волоські горіхи виступають цінним джерелом бета-каротину та дубильних речовин. У хімічному складі продукту присутні залізо, калій, йод, магній, кальцій, мідь, фосфор та багато інших корисних мінералів. У волоських горіхах міститься високий відсоток рослинних жирів та Омега-3 жирних кислот. У складі продукту є природні антиоксиданти, які блокують надходження в організм радіації.
Калорійність волоського горіха
У 100 г продукту міститься приблизно 718 ккал. У волоських горіхах багато жирів – понад 65 г на 100 г продукту. У той же час зазначена порція продукту містить більше 15 г висококласного білка і близько 18 г вуглеводів. Високий відсоток рослинного білка робить волоський горіх незамінним продуктом у раціоні вегетаріанців, частково замінюючи м'ясо.
Один невеликий волоський горіх важить від 10 до 15 г. Калорійність одного волоського горіха складає всього 72-108 ккал. Звичайній людині можна з'їдати в день 4-6 горіхів - така порція не завдасть шкоди фігурі, але збагатить організм вітамінами та корисними мінералами.
Корисні та шкідливі властивості волоських горіхів
У складі волоського горіха міститься велика кількість необхідних для організму людини речовин, тому продукт корисний для здоров'я та гарного самопочуття. Регулярне вживання волоських горіхів дозволяє захистити організм від радіації та зміцнити імунітет, підвищуючи його опірність вірусам та інфекціям. Продукт корисний при недокрів'ї, підвищуючи рівень гемоглобіну, зміцнює стінки судин та благотворно впливає на серцевий м'яз.
Перевагою волоського горіха є не тільки його висока харчова цінність, але й здатність стимулювати діяльність головного мозку. Регулярне вживання продукту дозволяє знизити ризик розвитку вікового склерозу, покращує кровообіг у судинах мозку.
Волоські горіхи дуже корисні при запальних захворюваннях шкіри та варикозі. У цьому випадку з них готують олію, яку використовують для лікувальних компресів. Речовини, що містяться в олії волоського горіха, швидко знімають запалення, прискорюють загоєння ран.
Незважаючи на високу калорійність, продукт можна і потрібно вживати під час схуднення. Знаючи, скільки калорій у волоському горіху, можна розрахувати оптимальну разову порцію і є горіхи навіть під час суворих дієт. Усього кілька горіхів можуть стати перекусом у середині дня, допомагаючи швидко відновити енергію та приглушити почуття голоду.
Незважаючи на корисний склад, волоські горіхи можуть бути шкідливими для організму. Продукт є сильним алергеном, тому може спричиняти алергічні реакції на шкірі у людей з індивідуальною непереносимістю горіхів. Не рекомендується їсти волоські горіхи при гострих захворюваннях кишечника, хронічному коліті та підвищеному згортанні крові. Висока енергетична цінність продукту може спричинити набір зайвої ваги. Якщо їсти горіхи у великих кількостях, це може спровокувати сильне харчове отруєння і викликати подразнення слизової оболонки ротової порожнини.
Застосування волоських горіхів у кулінарії
Волоські горіхи мають характерний насичений смак і можуть надавати іншим продуктам приємного горіхового присмаку. Тому продукт часто використовується як інгредієнт для маринадів та соусів до м'яса, відмінно поєднуючись з різноманітними спеціями. Волоські горіхи можуть стати смачною добавкою до салатів, холодних закусок та гарнірів.
Продукт часто додають у випічку, різні види десертів та морозива. При вживанні таких солодощів потрібно враховувати харчову цінність всіх інгредієнтів, що входять до його складу. Це дозволить правильно розрахувати розмір однієї порції та не нашкодити фігурі.
Волоські горіхи можна вживати як самостійний корисний перекус. Спортсмени та люди, які ведуть здоровий спосіб життя, змішують горіхи з курагою, чорносливом, родзинками та їдять як ситну та корисну добавку після спортивних тренувань. До такої суміші із сухофруктів можна додати мед — вийдуть солодкі вітамінні ласощі, що зміцнюють імунітет. Однак такий продукт міститиме досить багато кілокалорій, тому зловживати ним не слід.