Цибуля ріпчаста - калорійність
Хімічний склад і калорійність ріпчастої цибулі
Ріпчаста цибуля є одним із найпопулярніших продуктів щоденного раціону, маючи цінні смакові характеристики та багатий хімічний склад. Залежно від сорту вона може мати різні розміри і круглу або злегка витягнуту форму. Зовні цибулина вкрита кількома шарами тонкої і гладкої оболонки, під якою знаходиться м'ясиста, соковита м'якоть. Внутрішня частина цибулі складається з тонких лусок, які щільно прилягають одна до одної. Найчастіше вони мають білий колір, але деякі сорти відрізняються рожевим відтінком м'якоті. Ріпчаста цибуля відрізняється характерним різким запахом і насиченим гострим смаком з нотками гіркоти.
Скільки калорій у ріпчастій цибулі? У 100 г продукту міститься близько 47 ккал, 1,4 г білків і трохи більше 10 г вуглеводів. У ріпчастій цибулі зовсім немає жирів, але багато аскорбінової кислоти та вітамінів групи B. М'якоть також містить флавоноїди та фітонциди, є джерелом калію, кальцію, фосфору, сірки та інших цінних мінералів. У хімічному складі ріпчастої цибулі присутні органічні кислоти, натуральні цукри та ефірні олії.
Корисні та шкідливі властивості
Невисока харчова цінність ріпчастої цибулі є не єдиною її перевагою. Завдяки багатому вітамінному складу продукт приносить величезну користь імунітету, допомагає організму відновитися після перенесених інфекційних захворювань і застуди. Ріпчасту цибулю корисно їсти для схуднення, оскільки в її складі є хімічні сполуки, що прискорюють розщеплення жирів. Регулярне вживання продукту допомагає запобігти утворенню ракових пухлин і появі гельмінтів. Ріпчаста цибуля стимулює вироблення шлункового соку, що благотворно впливає на процеси травлення.
Ріпчаста цибуля приносить користь шкірі та волоссю. Продукт має легку сечогінну дію і допомагає очистити організм від шлаків і токсинів. Цибуля приносить користь сполучним тканинам, зміцнюючи хрящі та підвищуючи еластичність сухожиль. Для максимальної користі рекомендується їсти ріпчасту цибулю у свіжому вигляді, оскільки після термічної обробки вона втрачає більшість вітамінів і мінералів.
Знаючи, скільки калорій у цибулі ріпчастій, можна не хвилюватися про те, що вона завдасть шкоди фігурі. Але під час вживання продукту важливо дотримуватися норми, оскільки у великих кількостях цибуля може викликати дискомфорт у шлунку. Ріпчасту цибулю не рекомендується вводити в раціон людям із гастритом і виразкою, гіпертонією, захворюваннями печінки та сечокам'яною хворобою.
Використання ріпчастої цибулі в кулінарії
Калорійність цибулі ріпчастої невисока, але вона є цінним харчовим продуктом і входить до складу різних страв. Для салатів і холодних закусок ідеально підходить маринована ріпчаста цибуля, що має насичений пряний смак і приємну гостроту. До супів і перших страв додають смажену цибулю з морквою, щоб надати їм привабливого кольору та цікавих смакових ноток. Цибуля є основним інгредієнтом для цибулевого супу та цибулевих котлет.
Цибулю тушкують з овочами та м'ясом, запікають, додають у начинку для несолодкої випічки та млинців. Смак продукту добре поєднується з курячим філе та іншими видами м'яса. Цибуля надає соковитості та пікантного смаку м'ясному фаршу для пельменів і котлет. Свіжа ріпчаста цибуля виступає інгредієнтом для салатів зі свіжих овочів і варених яєць, які заправляють соняшниковою олією або майонезом. Ріпчаста цибуля, калорійність якої невисока, не здатна завдати шкоди фігурі, але під час її використання для приготування страв, важливо також враховувати калорійність інших інгредієнтів.