Полуниця - калорійність
Полуниці – це «ягоди краси». В порції 150 г міститься 500% денної потреби у кремнії. Цей мінерал стимулює вироблення колагену – компоненту, який підтримує пружність шкіри і не допускає появи зморшок.
Також в ягодах багато біотину – вітаміну, який захищає шкіру від висипань, підтримує здоров’я нігтів та волосся.
Перевагою полуниць є також те, що їх можна вживати при діабеті. Хоч енергетична цінність полуниць складається з вуглеводів, проте глікемічний індекс цих ягід помірний (32). Хоча, звісно, ягоди слід їсти не на голодний шлунок і обмежувати денну порцію до 250 г.
Скільки калорій у полуниці?
У 100 г полуниць близько 41 ккал. В залежності від сорту і солодкості, калорійність може коливатись від 35 до 45 ккал.
➤ Цікавий факт: полуниця – лідер по вмісту фізетину. Цей компонент покращує пам’ять і уповільнює старіння мозку.
Чи можна їсти полуниці під час схуднення?
Авжеж. Бо крім того, що калорійність полуниці невелика, в ній ще й мінімальна кількість сахарози (шкідливого цукру) – всього 1 г на 100 г ягід. Решта цукрів – 6.5 г, але вони корисні. Тому денна норма при схудненні: 200-300 г.
Шкода полуниці
Ягоди не можна вживати під час загострення хвороб шлунку і кишечника (особливо, при колітах чи виразках). Обережно слід їсти їх під час грудного вигодовування, бо полуниці є продуктом-алергеном.
♨ Оригінальні рецепти з полуницями:
• у салаті з козячим сиром (або фетою), бейбі-шпинатом, базиліком, мигдалем та сухариками (заправка: олія, мед, бальзамічний оцет);
• полуниці, фаршировані рікоттою з мигдалем, медом та м’ятою;
• у смузі з кокосовим молоком, м’ятою, імбиром, лимоном, медом та маком.