Лимон - калорійність
Склад та калорійність лимона
Лимон є представником цитрусових культур та відрізняється багатим вітамінним складом. Стиглі плоди мають овальну форму і щільну шкірку, пофарбовану в насичений яскраво-жовтий колір. М'якоть лимонів має світло-жовтий відтінок і розділена на окремі часточки.
Свіжий лимон відрізняється мінімальною енергетичною цінністю і має характерний кислий смак. М'якоть плодів дуже м'яка і соковита, випромінює приємний свіжий аромат. Між м'якоттю і шкіркою присутній тонкий білий прошарок.
Скільки у лимоні калорій? У 100 г фрукта міститься всього 16 ккал, близько 3 г вуглеводів та менше 1 г жирів та білка. У той же час, свіжі плоди є джерелом вітамінів В і С. Фрукти також містять натуральний пектин і тверді харчові волокна, які не перетравлюються організмом. У складі лимонів є природні антиоксиданти та калій.
Користь та шкода лимона для людини
Свіжі фрукти рекомендується включати до свого щоденного раціону людям, які мають проблеми з яснами — раніше лимони активно застосовувалися для лікування цинги. Плоди незамінні при авітамінозі. Вони прискорюють відновлення організму після перенесених простудних захворювань, полегшують симптоми грипу та респіраторних вірусних інфекцій.
У м'якоті свіжого лимона калорій мінімум, але завдяки великій кількості вітамінів плоди допомагають зарядити організм бадьорістю на весь день. Регулярне вживання лимонів допомагає запобігти розвитку онкологічних захворювань. Лимони зміцнюють серце та судини, нормалізують хімічний склад крові.
Елементи, що містяться в плодах, покращують травлення і механіку роботи кишечника, стимулюють обмін речовин. Все це позитивно впливає на схуднення та допомагає вивести з організму токсини. Лимони мають яскраво виражений антисептичний ефект, дозволяють підтримати імунітет і можуть виступати ефективним профілактичним засобом проти застуди.
М’якоть та цедра лимона містять цінні ефірні олії. Вони стимулюють діяльність головного мозку і всієї нервової системи, мають антибактеріальні властивості.
Незважаючи на високий вміст корисних елементів, плоди можуть бути шкідливими для організму. У свіжих лимонів калорійність мінімальна, але у людей з підвищеною схильністю до алергії вони можуть викликати висипання та почервоніння шкіри. Сік фрукта згубно вплине на зубну емаль, тому напої з додаванням лимона рекомендується пити через соломинку. Шкірка лимона може містити хвороботворні бактерії, які здатні викликати розлад травлення.
Застосування лимонів у косметології
Мінімальний вміст кілокалорій є не єдиною перевагою лимона. Плоди широко використовуються в косметології для приготування різноманітних засобів для шкіри. Сік лимону має потужні відбілюючі властивості, тому з його допомогою можна освітлити ластовиння на обличчі або видалити темні плями на шкірі. Щоб очистити потемнілі нігті, досить просто розрізати навпіл свіжий лимон і опустити кінчики пальців у його м'якоть.
Лимони допомагають зробити шкіру, що огрубіла, м'якою і еластичною. Частки свіжих плодів прикладають до шкіри на ліктях і ступнях ніг, щоб зробити її більш м'якою та пружною. Лимони м'яко очищають жирну шкіру від негарного блиску, допомагають зробити менш видимою судинну підшкірну сітку. Приклавши шматочки свіжих плодів до проблемної ділянки шкіри, можна зняти запалення, прибрати почервоніння та прищі.
Використання лимона в кулінарії
Мінімальна калорійність лимона дозволяє використовувати його в кулінарії для приготування дієтичних страв та освіжаючих напоїв. Нарізані часточками плоди часто виступають освіжаючим доповненням гарячих страв, використовуються для приготування холодних закусок. Свіжий лимонний сік може служити повноцінною заправкою для салатів зі свіжих овочів. Він також часто є основним інгредієнтом для пікантних маринадів, в яких можна маринувати різні види м'яса, рибу та морепродукти.
Лимони застосовуються для приготування різноманітних напоїв та коктейлів. Чорний чай з лимоном часто служить класичним доповненням до сніданку, а прохолодна вода з лимоном дозволяє вгамувати спрагу в спеку. З плодів готують алкогольні лікери та вітамінні лимонади. Знаючи скільки в лимоні калорій, можна пити такі напої не побоюючись за фігуру. Але якщо у складі напою є цукор, то його калорійність збільшується.
Лимони використовуються для приготування десертів та випічки. З них варять кисло-солодке варення та густі джеми, які можна мазати на хліб і їсти на сніданок з кавою або чаєм. Сік плодів також використовується для приготування домашнього майонезу.