Ожина - калорійність
Ожина – це ягода темного (майже чорного) кольору, візуально дуже схоже на малину. Енергетична цінність ожини представлена, в основному вуглеводами, більшість з яких – цукри. Проте, це фруктовий цукор, тож ягоди можна спокійно вживати тим, хто притримується здорового харчування.
Стигла ожина є дуже корисним доповненням раціону, адже містить більше 20 вітамінів та мінералів. Регулярне вживання ягід позитивно впливає на нервову систему, артеріальний тиск, роботу судин та серця, нормалізує рівень холестерину в крові та зміцнює ясна.
Також ягоди добре впливають на роботу жовчного міхура, тож їх рекомендовано вживати для профілактики застою жовчі (але не під час загострення).
Скільки калорій в ожині?
В стиглих солодких сортах ожини міститься близько 64 ккал на 100 г. В кислих і не дуже стиглих ягодах може бути і 45 ккал.
➤ Цікавий факт: в народі ожину називали «ягодою для світлового розуму». Все тому, що вона покращує кровопостачання мозку, що активізує розумову діяльність, і при цьому має заспокійливу дію. В сумі це дає спокій і зосередженість на роботі.
Чи можна ожину під час схуднення?
Авжеж, адже ожина калорійність має доволі помірну. Проте, в солодких ягодах міститься близько 10 г цукрів на 100 г (більше половини корисна, але все ж). Тому не варто під час активного схуднення їсти більше 300 г цих ягід на день.
Шкода ожини
Не варто її вживати під час загострення хвороб шлунку та кишківнику. Також її слід обережно вживати тим, хто має підвищену кислотність шлунку. При діабеті та ожирінні її можна їсти (глікемічний індекс та калорійність ожини це дозволяють), проте порції також краще обмежувати і не зловживати.
♨ Оригінальні рецепти з ожиною:
• курка, запечена з гірчицею, апельсинами та ягодами ожини;
• салат з молодим шпинатом, ожиною, солодкою цибулею, фіолетовою капустою, волоськими горіхами та заправкою з олії, меду та гірчиці;
• у салаті з ожиною, руколою, козячим сиром, волоськими горіхами та вареним буряком (заправка – олія і соус бальзамік).