Гарбуз сирий - калорійність
Хімічний склад та калорійність гарбуза
Солодкий та ароматний гарбуз завоював популярність завдяки своїм високим смаковим характеристикам, корисному складу та простоті у вирощуванні. Існує безліч сортів гарбуза, які відрізняються зовнішнім виглядом плодів та їх смаком. Гарбуз може мати круглу, злегка плескату або овальну форму і зовні покритий гладкою, щільною шкіркою, на якій часто присутні смужки. Забарвлення стиглого плоду може змінюватись від яскраво-жовтогарячого до строкатого або темно-зеленого і залежить від різновиду культури.
М'якуш гарбуза має досить щільну структуру і пофарбований у жовто-жовтогарячий колір. Його смак приємний, солодкий. Усередині плоду знаходиться їстівне пласке насіння невеликого розміру. Енергетична цінність гарбуза невисока, але при цьому плоди містять низку корисних елементів. У тому числі вітаміни В1, В2, З, Е, РР, і навіть мінеральні речовини. У м'якоті гарбуза є калій, цинк, марганець, мідь і фтор, залізо, фосфор і кальцій. Плоди містять мінімальну кількість твердих харчових волокон, але є цінним джерелом бета-каротину. У гарбузі також присутні моно-і дисахариди.
Скільки калорій у сирому гарбузі? У 100 г продукту міститься всього 28 ккал, майже 8 г вуглеводів, близько 1 г білка та 0,3 г жирів. Вага плоду залежить від сорту культури, але в середньому один гарбуз важить приблизно 2 кг. Легко підрахувати, що такий плід містить 560 ккал.
Корисні та шкідливі властивості гарбуза
Завдяки високому вмісту корисних сполук гарбуз є цінним продуктом у раціоні людини. Регулярне вживання гарбуза дозволяє зміцнити серце та стінки судин, нормалізує травлення. Продукт рекомендується вживати для профілактики гастриту та інших захворюваннях шлунка. Гарбуз містить мінімум клітковини і не дратує стінки органів травної системи. Плоди мають м'який проносний ефект, позитивно впливають на зір, допомагають впоратися з безсонням і покращують пам'ять.
Маючи низьку калорійність гарбуза, є цінним плодом для всіх, хто хоче уповільнити процеси старіння організму. Вживання плодів надає доглянутого вигляду волоссю та шкірі. А гарбузове насіння рекомендується їсти для профілактики гельмінтозу. У їжу також можна вживати солодкий сік плодів, який не лише збагачує організм вітамінами, а й бере участь у процесі формування клітин крові.
Незважаючи на велику кількість корисних властивостей гарбуз протипоказаний людям з гастритом та виразкою шлунка. Люди, які мають проблеми із зайвою вагою, повинні враховувати калорії в гарбузі, особливо якщо використовують її як інгредієнт для приготування різних страв. Плоди не можна їсти при цукровому діабеті, оскільки вони містять досить велику кількість цукру. З обережністю потрібно вводити гарбуз у раціон при порушенні кислотно-лужного балансу.
Використання гарбуза для схуднення
Маючи приємний смак, гарбуз може стати смачним і корисним доповненням до раціону під час схуднення. З плодів організм може отримати необхідні вітаміни та мінерали, а яскравий колір продукту сприяє покращенню настрою. Відмінний спосіб швидко позбутися зайвих кілограмів - смачна та корисна дієта з гарбузом калорійність якої мінімальна. Плоди також можна їсти під час розвантажувальних днів. Маючи легкий проносний ефект, гарбуз допомагає очистити організм від токсинів.
Застосування гарбуза у кулінарії
Гарбуз добре піддається різним методам кулінарної обробки. Плоди часто запікають у духовці, варять, смажать на сковороді чи грилі, тушкують. Від методу термічної обробки залежить, скільки в гарбузі калорій. Мінімальною харчовою цінністю має варений або запечений продукт.
Гарбуз використовують для приготування вітамінних салатів зі свіжих овочів та фруктів. Він добре поєднується за смаком із сирою морквою та яблуком. Скибочки плодів можна їсти як самостійний десерт, поливаючи їх медом. Популярні солодкі ласощі — гарбузові маффіни та пироги. У них також часто додають горіхи та курагу. Гарбуз може виконувати роль начинки для тортів та солодких булочок, що використовується для приготування оладок.
Невелика кількість калорій гарбуза дозволяє використовувати його як головний інгредієнт для приготування дієтичних супів. Поживним сніданком є каша з гарбуза на молоці, в яку можна додавати родзинки та інші сухофрукти. Гарбуз чудово комбінується з різними видами м'яса, а пюре з нього може бути повноцінним гарніром. Продукт часто використовується для приготування овочевих рагу.
З гарбуза можна робити солодкі джеми та варення. Відмінні смакові характеристики має гарбузовий сік, який можна пити відразу після віджиму або консервувати на зиму.