Баклажани - калорійність
Баклажани – це овочі продовгуватої форми і різних відтінків фіолетового кольору. Ці овочі містять доволі грубу шкірку, зернята всередині і дещо пряний смак.
Енергетична цінність баклажанів складається переважно з вуглеводів і невеликої частини білків та жирів (останніх у баклажанах всього 0.2%).
Що стосується корисних властивостей, то баклажани варто вживати в раціон через такі переваги:
• високий вміст калію, який важливий для серця і як профілактика набряків;
• велика кількість харчових волокон, які нормалізують травлення і роботу кишківника;
• низька калорійність баклажанів, що робить їх ідеальним варіантом для харчування тих, хто худне або просто підтримує здорову вагу;
• високий вміст (як для овочів) вітамінів В5 і В6, які налагоджують обмін речовин і сприяють нормальній роботі нервової системи.
Скільки калорій в баклажанах?
Ці овочі містять всього 24 ккал на 100 г (у сирому вигляді).
➤ Цікавий факт: деякі баклажани мають гіркий присмак. Це відбувається через вміст такої речовини, як соланін. Соланін негативно впливає на організм і може викликати розлади травлення.
Чим більш перезрілий баклажан – тим більше в ньому цієї речовини. Щоб прибрати гіркоту і значну частину соланіну, слід замочувати розрізані баклажани у солоній воді (приблизно на півгодини).
Чи можна баклажани під час схуднення?
Звісно, тим паче баклажани калорійність мають дуже низьку. Вони є чудовим легким гарніром до білкових страв – м’яса, курки, риби, бобових. Проте, слід зауважити, що під час схуднення слід враховувати і додатки до баклажанів під час приготування. Наприклад, олію під час тушкування або запікання (в цьому варіанті приготування вони найсмачніші).
Шкода баклажанів
Їх не варто вживати під час загострень хвороб шлунково-кишкового тракту (виразки, гастриту тощо).
♨ Оригінальні рецепти з баклажанами
• дієтична лазанья, де замість листків тіста – тонкі скибки баклажану (решта шарів – фарш з цибулею та морквою, томатний соус, моцарела);
• соус до макаронів з баклажанів (подрібнити в блендері м’якоть запечених баклажанів з тушкованими помідорами, грибами та часником);
• човники з баклажанів, фаршированих сумішшю кисломолочного, твердого сиру і яйця (все запікається в духовці).