Бекон сирий - калорійність
Хімічний склад та калорійність бекону
Свіжа свинина є ключовим інгредієнтом для виготовлення різних делікатесних продуктів, одним з яких є бекон. Його одержують від тварин, які перебували на особливому режимі утримання та годування. Характерною рисою бекону є довгі смужки білого сала, що розташовані між шарами м'яса. Продукт вирізають із бічної частини свинячої туші, а потім засолюють або коптять. М'ясо має однорідну пружну структуру, дуже соковите і ніжне, випромінює легкий характерний аромат і відрізняється багатим смаком.
Скільки калорій у беконі? Цей показник багато в чому залежить від корму, на якому вирощували тварину. У 100 г продукту може бути від 470 до 540 ккал. В середньому, зазначена порція продукту містить близько 500 ккал, 23 г білків та 45 г жирів. У беконі немає вуглеводів, але багато натурального білка тваринного походження. Бекон, калорії якого можуть стати для людини чудовим джерелом енергії, має цінний хімічний склад. У ньому багато вітамінів групи В та цінних мінералів, які є у свіжій свинині. Продукт містить калій, магній, кальцій, натрій, фосфор та інші сполуки.
Корисні властивості та шкода бекону
Навіть невелика кількість бекону здатна швидко вгамувати почуття голоду і надовго викликає відчуття ситості. Продукт корисно їсти для профілактики хвороб серцево-судинної системи. Хімічні сполуки у складі бекону допомагають боротися з депресією та зміцнюють імунітет, підвищуючи опірність організму до вірусів. Регулярне вживання бекону забезпечує організм людини високоякісним білком тварин. Він необхідний зростання м'язів, бере участь у освіті всіх клітин і тканин. Особливо корисно їсти бекон спортсменам, які потребують відновлення після виснажливих фізичних тренувань. Висока калорійність бекону робить його небажаним продуктом для людей із проблемою зайвої ваги. Продукт містить прошарки сала, які є джерелом холестерину. Надмірне вживання бекону може спровокувати утворення бляшок холестерину на стінках кровоносних судин. При виборі бекону важливо брати до уваги його склад. Продукт з великою кількістю «Е» добавок не має великої користі, а в деяких випадках може навіть завдати організму шкоди.
Застосування бекону в кулінарії
У всьому світі кухарі використовують для приготування різних страв бекон, калорії та багатий смак якого робить готовий продукт ще більш апетитним. Зазвичай бекон продається як тонких пластів м'яса. Найчастіше його обсмажують на сковороді до золотистої скоринки, а потім додають у блюдо. Бекон виступає інгредієнтом салатів та закусок. Його використовують як ароматну добавку до яєчні. Бекон чудово поєднується з овочами.
Бекон відмінно підходить для приготування тостів та бутербродів. Засмажена до хрускоту скибочка такого м'яса часто виступає прикрасою інших страв. Нарізаний дрібними шматочками бекон додають до перших страв, щоб надати їм пікантного смаку. Продукт може використовуватися для приготування наваристого та ситного бульйону. Нарізаний тонкими скибочками бекон додають начинку для піци і несолодких відкритих пирогів. У довгі смужки такого м'яса часто загортають різні начинки, отримуючи закусочні рулетики для святкового столу. При додаванні продукту до складу страви важливо враховувати скільки калорій в беконі, оскільки цей інгредієнт здатний значно підвищити енергетичну цінність продукту.