Родзинки сушені - калорійність
Хімічний склад і калорійність родзинок
Сировиною для приготування родзинок виступають свіжі ягоди винограду, які ретельно висушують. Зовнішні та смакові характеристики готового продукту залежать від того, який сорт винограду використовувався для його приготування. Якісні родзинки мають пружну, помірно суху структуру і зморщену поверхню. Його колір може варіюватися від темно-коричневого до золотистого. Продукт вирізняється насиченим солодким смаком, має легкий аромат і є одним із найпопулярніших сухофруктів у світі.
Скільки калорій у 100 г родзинок? Зазначена порція продукту в середньому містить близько 264 ккал, майже 3 г білків, 0,6 г жирів і 66 г вуглеводів. Родзинки виступають цінним джерелом вітамінів В, Н і РР. У його хімічному складі присутні калій, фосфор, магній, залізо, кальцій, натрій і низка інших цінних мінералів. У родзинках міститься натуральна глюкоза і фруктоза, харчові волокна та антиоксиданти.
Користь і шкода родзинок
Багатий хімічний склад робить родзинки цінним продуктом харчування. Висушений продукт набагато корисніший за свіжий виноград. Незважаючи на високу харчову цінність родзинок, їх часто включають як додатковий інгредієнт у дієтичне меню, а також вживають у їжу під час розвантажувальних днів. Родзинки допомагають позбутися безсоння і зміцнюють серце. Продукт рекомендується додавати в раціон у разі нервових розладів і набряків.
Родзинки благотворно впливають на перистальтику кишківника, нормалізують травлення, підвищують гемоглобін і є ефективним профілактичним засобом проти карієсу та стоматиту, знищуючи хвороботворні бактерії в ротовій порожнині. Особливо корисно їсти родзинки вагітним жінкам, оскільки вони перешкоджають розвитку анемії та збагачують організм мінералами, необхідними для нормального розвитку дитини. Під час лікування бронхіту та пневмонії корисно пити відвар із родзинок, який полегшує симптоми захворювання та виступає підтримкою для імунітету.
Незважаючи на низку корисних властивостей, під час вживання продукту важливо знати міру. Людям із зайвою вагою потрібно враховувати велику кількість калорій у родзинках, додаючи їх до свого раціону невеликими порціями. Продукт не можна їсти при цукровому діабеті, оскільки в ньому міститься високий відсоток натурального цукру. Заборонено вводити родзинки у свій раціон у разі виразкової хвороби та закритої форми туберкульозу. У людей з підвищеною схильністю до алергії або індивідуальною непереносимістю родзинки можуть викликати сильні алергічні реакції.
Застосування родзинок у кулінарії
Продукт відмінно поєднується з іншими сухофруктами, може виступати в ролі смачної добавки до вівсяної каші або овочевого салату. Сушені родзинки, калорійність яких досить висока, можуть бути самостійним ситним перекусом, забезпечуючи організм енергією і необхідними поживними речовинами. Дрібні родзинки, приготовані з кишмишу, ідеально підходять для приготування здобної випічки, хліба, сирних запіканок і пудингів. Смачною та корисною стравою є салат зі свіжої моркви та родзинок із додаванням цукру, олії та лимонного соку. Такі ласощі чудово зміцнюють імунітет, а готувати їх можна навіть дітям.
Родзинки, приготовані з великого винограду, часто додають у начинку для м'ясних страв, а також використовують як інгредієнт для приготування солодких супів. Продукт додають у компоти, ягідні морси та березовий сік, щоб надати напоям особливих смакових ноток. Включаючи такі ласощі у свій раціон, важливо враховувати, скільки калорій в родзинках, щоб правильно розрахувати допустимий розмір порції.