Печінка куряча - калорійність
Хімічний склад та калорійність курячої печінки
Найбільш корисною частиною курячих потрухів виступає печінка. Розмір та вага даного субпродукту залежить від віку птиці та її раціону харчування. Куряча печінка складається із двох з'єднаних між собою частин і має щільну консистенцію. Продукт виділяє специфічний аромат свіжої крові та добре зберігає форму. Свіжа куряча печінка має насичене червоно-коричневе забарвлення. Її поверхня відрізняється характерним глянцевим блиском, оскільки покрита тонкою прозорою плівкою.
Скільки калорій у курячій печінці? У 100 г продукту близько 136 ккал близько 6 г жирів і менше 1 г вуглеводів. Куряча печінка виступає натуральним джерелом білка - у зазначеній порції продукту його кількість може перевищувати 19 г. Такий білок добре засвоюється організмом, незамінний для всіх органів і тканин.
У хімічному складі курячої печінки присутні вітаміни А та В12. Продукт багатий на залізо і мідь, містить багато незамінних жирних кислот. Невисока калорійність курячої печінки та її багатий хімічний склад дозволяє вводити цей субпродукт у раціон з метою збагачення організму необхідними мінералами.
Корисні та шкідливі властивості курячої печінки
Білок у складі продукту сприяє покращенню стану шкірних покривів, прискорює їх регенерацію. При регулярному вживанні печінки можна уникнути проблем із зором та нормалізувати діяльність нервової системи. Незважаючи на невисоку кількість калорій у курячій печінці, вона позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи. Речовини, що містяться у складі субпродукту, покращують якість крові. Високий відсоток заліза у складі печінки дозволяє підвищити низький гемоглобін, тому продукт показаний для лікування та профілактики анемії.
Незважаючи на ряд корисних властивостей та невисоку енергетичну цінність курячої печінки, вживати її слід у обмежених кількостях. Продукт може спричинити дискомфорт та розлади травлення при захворюваннях шлунка, що супроводжуються подразненням слизової оболонки даного органу. Куряча печінка є джерелом холестерину, який може відкладатись на стінках кровоносних судин. У великій кількості він може спровокувати розвиток тромбозу. З особливою обережністю продукт вводять до раціону людей похилого віку, які мають проблеми з серцем і судинами.
Застосування курячої печінки у кулінарії
Відносно невисока калорійність курячої печінки дозволяє використовувати її для приготування різноманітних страв повсякденного та дієтичного меню. У кулінарії застосовується свіжий або заморожений продукт, що має однорідний колір та пружну консистенцію.
Курячу печінку можна варити, готувати на пару, смажити на олії з додаванням цибулі та моркви. Ще одна популярна і ситна страва — куряча печінка, тушкована в сметані 20% з додаванням спеції та свіжої зелені. Даний субпродукт швидко готується, має насичений смак і м'яку структуру. Смажена та тушкована куряча печінка добре поєднується з картопляним пюре та відвареним рисом, може використовуватися для приготування холодних та гарячих закусок.
Куряча печінка є основним інгредієнтом для ситного паштету, який можна їсти разом із хлібом. Відварений та подрібнений субпродукт часто використовується як начинка для несолодкої випічки, млинців.
Використовуючи цей продукт для приготування різних страв, важливо не лише вважати калорії в печінці курячою, а й враховувати енергетичну цінність інших інгредієнтів. Має значення та спосіб термічної обробки печінки. Найменша кількість калорій міститься у відвареному продукті, а смажена куряча печінка відрізняється вищою харчовою цінністю.
Свіжу курячу печінку можна тримати в холодильнику без заморожування трохи більше 4-х днів. При цьому продукт повинен знаходитись у герметично закритій тарі або фабричній упаковці під плівкою. Заморожену печінку зберігають у морозилці до 4 місяців і перед використанням розморожують при кімнатній температурі. Повторному заморожуванню такий продукт піддавати не можна.