Яловичина тушкована - калорійність
Хімічний склад і калорійність тушкованої яловичини
Яловичина належить до категорії найпопулярніших видів м'яса у світі, а страви з неї можуть бути частиною повсякденного раціону та святкового меню. Готувати продукт можна різними способами, одним із яких є тушкування. За такої термічної обробки м'ясо стає особливо м'яким, набуває насиченого смаку та неповторного аромату. Для тушкування може використовуватися будь-яка частина туші тварини, а рецептів приготування дуже багато.
Скільки калорій у тушкованій яловичині? У 100 г готової страви міститься близько 232 ккал, майже 17 г білків і близько 18 г жирів. У тушкованій яловичині зовсім немає вуглеводів, але високоякісний білок тваринного походження робить її цінним продуктом харчування. Незважаючи на високий вміст жирів, тушковану яловичину іноді включають у меню безвуглеводних дієт. А частина жирів під час тривалого тушкування переходить у бульйон, що дає змогу зробити готове м'ясо сухішим і дієтичнішим.
Маючи середню калорійність, яловичина тушкована має багатий хімічний склад. У ній присутні майже всі вітаміни групи B, а також вітаміни E і PP. У складі продукту багато хрому, молібдену, цинку, міді, нікелю. Тушкована яловичина є цінним джерелом йоду, сірки, заліза, калію та інших мінеральних сполук, необхідних організму людини.
Корисні властивості та шкода тушкованої яловичини
Тушкована яловичина, калорійність якої порівняно невисока, дає змогу швидко втамувати відчуття голоду і відновити розтрачені запаси енергії. Особливо корисний такий продукт для спортсменів, оскільки дає змогу відновити організм після виснажливих фізичних тренувань. Регулярне вживання тушкованої яловичини позитивно впливає на ріст м'язової маси, а тваринний білок у її складі виконує роль будівельного матеріалу для всіх клітин і тканин людського тіла.
Тушкована яловичина рекомендована людям з анемією, даючи змогу підвищити рівень гемоглобіну в крові. Маючи порівняно невисокий вміст жиру, таке м'ясо може входити в раціон людини з підвищеним рівнем холестерину в крові, виступаючи чудовою альтернативою свинини.
Тушкована яловичина, приготована без додавання спецій та інших інгредієнтів, може бути смачною і корисною стравою дієтичного раціону. У такому разі рекомендується брати частини туші з мінімальним вмістом жиру. М'яке тушковане м'ясо добре підходить для дитячого раціону, забезпечуючи організм, що росте, всіма необхідними вітамінами і мінералами.
Калорійність яловичини тушкованої не дуже висока, але зловживати нею не варто. У великих кількостях тушковане м'ясо може завдати шкоди фігурі, особливо якщо для його приготування використовувалися інші інгредієнти. Тушковану яловичину не можна вводити в раціон у разі захворювань шлунка - панкреатиту, виразки, гастриту. Продукт протипоказаний людям із хворобами нирок, підшлункової залози та печінки.
Рекомендації щодо приготування тушкованої яловичини
Тушкована яловичина, калорійність якої досить невелика, може бути ситним доповненням до різних гарнірів. М'ясо чудово доповнює варені макарони, рис, гречку або свіжі овочі. За допомогою часнику, спецій і прянощів можна надати тушкованій яловичині цікавих смакових ноток.
Головною особливістю приготування тушкованої яловичини є тривала термічна обробка м'яса. Сирий продукт ріжуть на порційні шматки середніх розмірів, поміщають у каструлю, заливають водою і ставлять на вогонь. Готують яловичину доти, доки вода частково не випарується. Після цього додають нарізану кільцями ріпчасту цибулю, шматочки сирої моркви, спеції та соняшникову олію. Каструлю накривають кришкою і тушкують м'ясо на повільному вогні кілька годин. Перед подачею яловичину посипають рубаною зеленню.
Від способу приготування страви залежить, скільки калорій у яловичині тушкованій буде в кінцевому результаті. Що більше спецій і додаткових інгредієнтів використовується в рецепті, то вищою стає енергетична цінність готової страви.