Оселедець - калорійність
Хімічний склад і калорійність оселедця
Маючи порівняно невисоку вартість і відмінні смакові характеристики, оселедець став популярною рибою повсякденного раціону і святкового столу. Тушка риби має невеликі розміри, зовні вкрита помірно великою сріблястою лускою. Оселедець мешкає переважно в солоній морській воді, але під час нересту може заходити в прісноводні річки. М'якоть риби відрізняється помірно пружною консистенцією, світло-сірим кольором, має насичений рибний смак. Найчастіше оселедець солять або маринують за допомогою спецій, які надають йому цікавих смакових ноток.
Скільки калорій у оселедці? У 100 г такої риби міститься від 160 до 190 ккал, понад 16 г білка і майже 11 г жирів. У хімічному складі оселедця немає вуглеводів, але є багато цінних жирних кислот, а однією з найпопулярніших серед них є Омега-3. Риба також виступає цінним джерелом незамінних амінокислот, а білок у її складі чудово засвоюється організмом людини.
Беручи до уваги калорії в оселедці, важливо також врахувати багатий хімічний склад продукту. Риба містить йод, фосфор і магній. У ній присутні кальцій, фтор, натрій та інші цінні хімічні сполуки. Оселедець містить велику кількість вітамінів А, B12, D і РР. Продукт виступає цінним джерелом натурального риб'ячого жиру.
Корисні властивості та шкода оселедця
Незважаючи на те, скільки ккал в оселедці, вона має низку корисних для людини властивостей. Таку рибу корисно вводити в раціон вагітних жінок, оскільки речовини, що містяться в ній, благотворно впливають на розвиток дитини. А натуральний білок у складі продукту необхідний організму в ролі будівельного матеріалу для всіх тканин.
Оселедець швидко втамовує голод і дарує відчуття ситості на кілька годин. Додаючи такий продукт у повсякденний раціон, можна мінімізувати ризик розвитку хвороб серцево-судинної системи, поліпшити потік крові та запобігти утворенню тромбів. Вживання оселедця позитивно впливає на роботу головного мозку і всієї нервової системи. Продукт допомагає поліпшити зір, знижує концентрацію шкідливого холестерину в крові та корисний для імунітету.
Харчова цінність оселедця порівняно невисока, але зловживати такими ласощами не слід. Іноді риба викликає харчову алергію, тому оселедець не рекомендується їсти людям із підвищеною чутливістю до морепродуктів. Маринований оселедець здатен знижувати рівень артеріального тиску. Обираючи рибу, важливо віддавати перевагу тій, яку було вирощено в екологічно чистому середовищі. М'якоть оселедця може накопичувати в собі ртуть, якщо риба перебувала в забрудненій морській воді.
Використання оселедця в кулінарії
Будучи джерелом багатьох цінних хімічних сполук і калорії, оселедець часто виступає інгредієнтом різних страв у кулінарії. Найчастіше рибу солять або маринують у пряних травах, спеціях. Такі ласощі можуть бути самостійною закускою, а також часто входять до складу різних салатів і бутербродів. В оселедці досить багато кісток, тому перед подачею їх рекомендується видаляти.
Свіжий оселедець можна варити, тушкувати і смажити. Люди, які стежать за своєю фігурою, часто запікають рибу в духовці, натираючи її спеціями, прикрашаючи скибочками лимона і загортаючи у фольгу. Якщо готувати оселедець без соняшникової олії , то його калорійність буде істотно нижчою. Ще одним популярним способом термічної обробки продукту є копчення. Маючи пружне м'ясо, оселедець добре зберігає форму після термічної обробки.
Замаринувати оселедець можна навіть у домашніх умовах. Для цього свіжу або розморожену рибу очищають від луски та нутрощів, нарізають на невеликі шматочки й заливають холодним маринадом. Для його приготування в киплячу воду додають сіль і прянощі, а потім дають маринаду охолонути за кімнатної температури. Поєднуючи рибу з іншими продуктами, важливо рахувати скільки в оселедці калорій, оскільки це впливає на підсумкову харчову цінність готової страви.