Насіння кунжуту - калорійність
Хімічний склад і калорійність кунжуту
Зерна кунжуту в усьому світі вважаються дуже цінною спецією, оскільки вони виступають справжньою скарбницею корисних сполук. Плоске насіння має форму дрібної краплі і дуже легке за вагою. Його колір може бути білим, жовтуватим, червоним або навіть чорним. Для кунжуту характерна тверда структура і характерний насичений аромат, який посилюється під час нагрівання продукту.
Скільки калорій у кунжуті? У жмені насіння масою 100 г міститься 565 ккал. У зазначеній порції продукту майже 20 г білків, близько 49 г жирів і трохи більше 12 г вуглеводів. Через високу енергетичну цінність насіння, денна порція кунжуту не повинна перевищувати трьох чайних ложок. Продукт є цінним джерелом поліненасичених жирних кислот, ніацину та ефірних олій з антиоксидантними властивостями.
Насіння кунжуту, калорійність якого висока, цінується за насичений горіховий смак і багатий хімічний склад. У зернах є багато клітковини та фітостерину - особливої речовини натурального походження, яка є альтернативою тваринному холестерину. Кунжут виступає джерелом вітамінів В і С, містить велику кількість кальцію, заліза, калію, фосфору і магнію. У хімічному складі продукту також є фітоестрогени - натуральні аналоги статевих гормонів, які виробляються в жіночому організмі.
Користь і шкода кунжуту
Висока калорійність насіння кунжуту робить його цінною і поживною добавкою, яка може швидко забезпечити організм енергією. Додаючи кунжут у свій повсякденний раціон, можна поліпшити травлення й ефективно очистити стінки кишківника, покращуючі моторику цього органу. Продукт корисний для жінок, даючи змогу запобігти розвитку злоякісних утворень у молочних залозах.
Речовини, що містяться в складі насіння, здатні зменшити кількість шкідливого холестерину в крові. А регулярне вживання кунжуту сприяє нормальній роботі нервової системи та головного мозку. Вітаміни та мінерали в насінні зміцнюють імунітет, підвищуючи опірність організму вірусам та інфекціям. Відварений кунжут є чудовим засобом проти діареї. Насіння корисно вводити в повсякденне меню під час лікування застуди, щоб прискорити одужання. А рослинний білок, який присутній у складі продукту, виступає будівельним матеріалом для клітин і тканин організму.
Кунжут, харчова цінність якого дуже висока, потрібно з обережністю вводити у свій раціон, щоб не нашкодити фігурі. Людям з надмірною вагою вживати цей продукт не рекомендується. Насіння краще не їсти натщесерце, оскільки воно подразнює слизову оболонку органів травлення і може спричинити неприємні відчуття в шлунку.
Використання кунжуту в кулінарії
Насіння кунжуту, калорійність якого досить висока, є популярною добавкою до різних страв. Продукт виступає основним інгредієнтом для виготовлення ароматної та смачної кунжутної олії. Вона використовується як заправка для салатів, може бути складовим компонентом пікантних маринадів для м'яса.
Насіння кунжуту можна додавати до сиру або йогурту. Такий сніданок надовго зарядить організм енергією та корисними вітамінами, додасть організму тонусу та поліпшить настрій. У східній кухні зерна кунжуту використовують для приготування хумусу та кунжутної халви з пікантним смаком. Насінням кунжуту можна посипати здобну випічку, торти та десерти, а також додавати його в салати, гарячі страви та холодні закуски. Іноді кунжут виконує роль панірування для коржів і м'ясних стейків.
Перед використанням зерна кунжуту рекомендується помістити на суху сковорідку і прогрівати на невеликому вогні, поки вони не почнуть підстрибувати. Така термічна обробка дає змогу підсушити продукт і зробити його хрустким, а також допомагає повною мірою розкрити насичений смак насіння.
Використовуючи насіння для приготування страв, не варто забувати про високу калорійність кунжуту. Продукт зазвичай додають у невеликих кількостях, щоб надати готовій страві цікавих смакових ноток і не нашкодити фігурі.