Короп - калорійність

Хімічний склад і калорійність коропа
Одним із найпопулярніших видів прісноводних риб є короп. Володіючи великими розмірами і високою витривалістю до несприятливих умов навколишнього середовища, він швидко розмножується. Знайти таку рибу можна в багатьох прісних водоймах, але найчастіше коропа вирощують штучно з метою продажу. Тушка коропа вкрита щільною світло-сірою лускою, що має характерний блиск. М'якоть риби пружна і містить дрібні кістки, а на верхній і нижній частині тушки розташовані невеликі плавники. Свіжий короп виділяє легкий рибний аромат, має світло-рожеві зябра і ясні очі без ознак помутніння.
Скільки калорій у коропі? У 100 г риби міститься приблизно 112 ккал, 16 г білків і понад 5 г жирів. У коропі зовсім немає вуглеводів, але присутні вітаміни групи B, а також вітаміни A, C, E і PP. У тушці риби міститься велика кількість цінних мінеральних сполук - нікелю, молібдену, фтору, фосфору та інших елементів. Багатий хімічний склад коропа доповнюється його приємним смаком. Риба дуже ніжна і соковита, має приємний солодкуватий присмак і має масу варіантів приготування.
Корисні властивості та шкода коропа
Харчова цінність коропа порівняно невелика, але при цьому риба має безліч корисних для людини властивостей. Її регулярне вживання позитивно впливає на роботу травної системи, прискорюючи обмін речовин. Коропа рекомендується їсти людям із захворюваннями спинного мозку. Тушка риби містить природні антиоксиданти, які подовжують молодість і захищають клітини організму від негативного впливу токсинів.
Коропа корисно вводити в раціон навіть під час схуднення. У складі риби присутні вітаміни та мінерали, які організм часто не може отримати з обмеженого дієтичного раціону. Крім цього вживання коропа позитивно впливає на стан шкірних покривів і слизових оболонок, допомагає нормалізувати рівень цукру в крові та сприяє спалюванню жирів, збільшуючи ефективність схуднення.
Риба короп, калорійність якої не здатна завдати шкоди фігурі, харчується мулом. У ньому можуть міститися шкідливі мікроорганізми, тому перед вживанням у їжу рибу потрібно піддавати ретельній термічній обробці. Тільки так можна знищити патогенну мікрофлору, яка здатна спричинити в людини появу паразитів у кишечнику. Смажену рибу не варто їсти за наявності зайвої ваги та хвороб шлунка.
Використання коропа в кулінарії
Приємний смак і невисока калорійність коропа роблять його популярним продуктом повсякденного і святкового меню. Свіжу рибу можна маринувати в різних спеціях і пряних травах. Коропа смажать на розігрітій олії, попередньо нарізавши тушку на невеликі шматочки. Рибу можна запікати цілком, відварювати на пару, використовувати для приготування юшки.
Смак коропа чудово поєднується з овочами, відвареними крупами та картоплею. Очищена від кісток м'якоть риби використовується як начинка для пирогів і рибних запіканок. Коропа можна тушкувати в томатному соусі або сметані, смажити на грилі, запікати у фользі. Додаткові інгредієнти надають рибі цікавих смакових ноток і можуть зробити її справжнім делікатесом для гурманів.
Харчова цінність коропа безпосередньо залежить від способу його приготування. Найменше калорій міститься в рибі, приготованій на парі або звареній у бульйоні. Смажений короп має найбільшу енергетичну цінність. Розраховуючи калорійність готової страви, важливо враховувати харчову цінність усіх її інгредієнтів.


