Кеш'ю - калорійність
Хімічний склад і калорійність кеш'ю
Горіхи кеш'ю є плодами однойменного екзотичного дерева, їх вирощують на території країн із тропічним кліматом. Зовні горіх оточений щільною шкаралупою, а його їстівні ядра мають форму півмісяця і світло-жовтий або бежевий колір. М'якоть кеш'ю вирізняється щільною консистенцією. Вона помірно пружна, має жовтуватий колір і характерний горіховий смак із солодкуватими нотками. Горіхи мають приємний аромат і можуть зберігатися за кімнатної температури кілька місяців.
Скільки калорій у 100 гр кеш'ю? Зазначена порція продукту містить 572 ккал, 17,5 г білків, понад 42 г жирів і близько 30,5 г вуглеводів. У складі кеш'ю багато ненасичених жирних кислот Омега 3, Омега 6 і Омега 9, а також вітаміни В2, В5, В6, Е, К і РР. Горіхи є цінним джерелом калію, селену, магнію, заліза, цинку та інших мінеральних сполук. Продукт також містить триптофан і незамінні жирні амінокислоти.
Скільки калорій в 1 кеш'ю? Один горіх важить не більше 2 г, тому жменя з 10 штук містить цілих 114 ккал. Кеш'ю належить до висококалорійних продуктів, тому вживати його рекомендують в обмежених кількостях.
Користь і шкода кеш'ю
Завдяки своєму багатому хімічному складу горіхи кеш'ю мають низку корисних для організму людини властивостей. Додаючи цей продукт у свій раціон, можна поліпшити роботу нервової системи, знизити стомлюваність і стимулювати активну діяльність головного мозку. Горіхи кеш'ю дають змогу швидко усунути дефіцит магнію в організмі, який часто супроводжується судомами і неприємними м'язовими спазмами. А висока енергетична цінність кеш'ю робить їх незамінним продуктом у раціоні бодібілдерів, допомагаючи швидко відновити сили після активного фізичного тренування.
Додаючи кеш'ю в повсякденне меню, можна знизити ризик утворення холестеринових бляшок на стінках кровоносних судин, запобігши розвитку атеросклерозу. Речовини, що містяться в горіхах, перешкоджають розвитку ракових клітин, мінімізуючи ризик утворення ракових пухлин. Кеш'ю корисно їсти для уповільнення процесів старіння і поліпшення стану шкіри, волосся, нігтів. А натуральний білок, який присутній у горіхах, добре засвоюється організмом і виступає будівельним матеріалом для клітин.
Незважаючи на велику кількість корисних властивостей, їсти горіхи потрібно невеликими порціями. Калорійність кеш'ю висока і надмірне його вживання створює значне навантаження на травну систему. Продукт може викликати сильну алергічну реакцію, тому його не варто додавати до свого раціону людям із підвищеною схильністю до алергії.
Використання кеш'ю для схуднення
Незважаючи на високу калорійність горіхів кеш'ю, їх часто вживають у їжу під час дієт і розвантажувальних днів. Існують навіть спеціальні горіхові монодієти, в яких кеш'ю є одним із ключових інгредієнтів щоденного раціону. Продукт має високу поживність, тому навіть невелика порція горіхів здатна викликати відчуття насичення і дати організму заряд бадьорості на кілька годин. Кеш'ю їдять як самостійний вітамінний перекус, а також додають його в салати та інші страви дієтичного раціону.
Застосування горіхів кеш'ю в кулінарії
Кеш'ю може використовуватися для приготування різних страв, оскільки має приємний смак і добре поєднується з м'ясом, овочами та солодкими інгредієнтами. Горіхи додають у супи, салати та холодні закуски. Продукт використовується для приготування пікантних соусів, які подають до гарячих м'ясних страв. У кондитерській справі горіхи додають у тісто для випічки, використовують їх для прикрашання тортів і тістечок. Під час вживання всіх цих страв важливо враховувати, скільки калорій у горіхах кеш'ю та інших інгредієнтах, які входять до складу страви.
Смажений кеш'ю може слугувати швидким і поживним перекусом. Горіхи також часто поєднують із сухофруктами, арахісом і медом. Отримана суміш має унікальний вітамінний склад і приємний смак. Горіхи кеш'ю виступають сировиною для виробництва олії, яку використовують як заправку для салатів і холодних закусок.