Цибуля зелена - калорійність
Хімічний склад і калорійність зеленої цибулі
Довге листя ріпчастої цибулі часто називають пір'ям, оскільки зовні воно нагадує перо птаха. Зелена цибуля має вигляд довгої стрілки з білою потовщеною основою, з якої виходить пучок вузького зеленого листя. Найчастіше листя такої цибулі порожнисте всередині, але трапляються сорти з плоским пір'ям. Свіжа зелена цибуля дуже хрустка і соковита, має характерний аромат і насичений пряний смак з пікантними пекучими нотками.
Скільки калорій у зеленій цибулі? У 100 г свіжого і соковитого листя міститься всього 19 ккал, приблизно 1,3 г білків і трохи менше 5 г вуглеводів. Характерною особливістю зеленої цибулі є те, що вона зовсім не містить жирів. Натомість листя виступає справжньою скарбницею вітамінів С, Е, К, містить магній, кальцій, залізо, цинк, фосфор, фтор та безліч інших цінних мінералів. Крім цього, продукт є цінним джерелом клітковини, фітонцидів і біофлавоноїдів.
Корисні та шкідливі властивості
Багатий хімічний склад і невисока калорійність зеленої цибулі роблять її корисним харчовим продуктом для людини. Періодичне вживання свіжого зеленого пір'я цибулі покращує травлення і стимулює апетит. Продукт стимулює нормальне функціонування кишківника і є хорошою підтримкою для імунітету. Зелена цибуля також добре відома своїми знезаражувальними та протимікробними властивостями. Її корисно їсти для профілактики застуди в холодну пору року.
У листі зеленої цибулі містяться речовини, які покращують склад крові та підвищують еластичність стінок судин. За регулярного вживання зеленого пір'я поліпшується стан шкіри, зуби стають міцнішими, а волосся набуває доглянутого вигляду. Зелена цибуля є потужним природним афродизіаком, посилюючи статевий потяг. Продукт корисно вводити в раціон у разі анемії та підвищеного артеріального тиску. А високий вміст вітамінів у зеленому листі дає змогу забезпечити організм зарядом бадьорості, покращує настрій і знімає нервову напругу.
Незважаючи на невелику кількість калорій зеленої цибулі, під час її вживання важливо дотримуватися норми. У листі містяться речовини, які здатні подразнювати слизову оболонку шлунка і кишечника, тому у великих кількостях зелена цибуля може спровокувати дискомфорт у животі. У разі виразки та гастриту їсти її можна тільки після кулінарної обробки.
Використання зеленої цибулі в кулінарії
Максимальну кількість корисних сполук можна знайти у свіжому листі. Під впливом високих температур зелена цибуля втрачає більшу частину вітамінного складу. Зелена цибуля, калорійність якої мінімальна, дає змогу надати готовій страві пікантних смакових ноток. Її додають у супи та другі страви, використовують для приготування різних холодних закусок і салатів, замінюючи зеленими стеблами гірку ріпчасту цибулю. Смак зеленої цибулі добре поєднується зі свіжим чорним хлібом і вершковим маслом, тому продукт часто використовують для приготування бутербродів, сендвічів і бургерів.
Смачною та бюджетною стравою для повсякденного раціону є салат зі свіжих огірків і помідорів із додаванням зеленої цибулі. Таку страву можна заправляти оливковою олією і подавати на гарнір до м'яса. Зелену цибулю також додають у салат з огірків і варених яєць, використовуючи як заправку майонез. Під час вживання такої страви важливо не тільки рахувати, скільки калорій у зеленій цибулі, а й враховувати енергетичну цінність решти інгредієнтів.