Свинина - калорійність
Хімічний склад і калорійність свинини
Свинина є одним із найпопулярніших видів м'яса у світі та широко використовується в їжу в багатьох країнах світу. Смакові характеристики і структура м'яса залежать від того, з якої частини туші тварини воно було отримано. Найбільш делікатесною вважається філейна частина, а також лопатка й окіст - вони містять мінімум сала. Не менш популярні грудинка і шия, в яких м'ясо часто розділене тонкими прошарками жиру.
Скільки калорій у 100 г свинини? Зазначена порція м'яса містить близько 259 ккал, 16 г білків і майже 22 г жирів. У свинині немає вуглеводів, але багато високоякісного білка тваринного походження. М'ясо має насичений рожевий колір і пружну структуру, а на його зрізі можна помітити білі жирові прошарки. Колір свинини темніє в міру дорослішання тварини, а свіже м'ясо виділяє легкий аромат. Продукт можна вживати в їжу тільки після термічної обробки.
З огляду на те, скільки калорій у 100 гр свинини, це м'ясо не можна повною мірою назвати дієтичним. Але свинина має багатий хімічний склад, у якому присутні цінні сполуки та вітаміни. М'ясо є джерелом вітамінів групи В, а також містить вітаміни А і РР, аскорбінову кислоту. У складі продукту багато натрію, заліза, кальцію, магнію, калію, фтору та інших цінних мінеральних сполук.
Корисні властивості та шкода свинини
Незважаючи на високу калорійність сирої свинини, м'ясо має велику кількість корисних для людини властивостей. Регулярне вживання продукту позитивно впливає на діяльність нервової системи, допомагає впоратися з депресією та усунути наслідки стресу.
У м'ясі присутні мінеральні сполуки, які зміцнюють серцевий м'яз і підтримують його нормальну роботу при підвищених фізичних навантаженнях. Додаючи в повсякденне меню свинину, можна знизити рівень шкідливого холестерину в крові та запобігти утворенню тромбів у кровоносних судинах. Продукт рекомендується їсти в разі анемії, оскільки м'ясо містить багато заліза, необхідного для підвищення гемоглобіну.
Значна калорійність м'яса свинини робить її незамінним продуктом для раціону бодібілдерів і людей, які активно займаються спортом. Тваринний білок у складі продукту виконує роль будівельного матеріалу для м'язів і всіх тканин організму. Вживання свинини дає змогу спортсменам швидко відновитися після виснажливих тренувань, стимулює ріст м'язів і зміцнює сухожилля. Свинину корисно вводити у свій раціон для відновлення природного водно-електролітного балансу в організмі. Такий продукт стимулює обмін речовин і зміцнює імунітет, підвищуючи його опірність бактеріям і вірусним інфекціям. Вживаючи свинину, можна позбутися безсоння. М'ясо рекомендується їсти жінкам, які годують дитину грудьми. У свинині присутні елементи, що стимулюють вироблення грудного молока.
За наявності зайвої ваги важливо враховувати, скільки калорій у свинині, щоб не перевищувати допустиму разову порцію продукту. Таке м'ясо досить довго перетравлюється в шлунку, тому не рекомендується для раціону людей, які мають проблеми з травленням. У деяких випадках свинина викликає алергічну реакцію. Перед вживанням у їжу свинину потрібно піддавати ретельній термічній обробці. Високі температури дають змогу знищити бактерії, які присутні в сирому продукті та здатні спричинити розмноження паразитів в організмі людини.
Використання свинини в кулінарії
Висока енергетична цінність свинини робить її поживним продуктом, який часто використовується в кулінарії для приготування різноманітних страв. Сире м'ясо можна відварювати, смажити, запікати в духовці, готувати на пару або на грилі, тушкувати. Щоб надати продукту цікавих смакових ноток, його попередньо маринують у спеціях і різних соусах. Однією з найпопулярніших страв є шашлик зі свинини та свинячий стейк биток.
М'ясо свинини використовується для приготування бульйонів, які надалі виступають основою для перших страв - супів, борщів, солянок. Зі свинини готують фарш для котлет, пельменів і голубців. М'ясо може бути начинкою для несолодких пирогів, млинців, біляшів, чебуреків та інших виробів із тіста. Свинячий фарш широко використовується при виготовленні ковбас, сардельок і сосисок.
Свинина належить до універсальних продуктів, а її смак чудово поєднується з яблуками, овочами, спеціями та медом. М'ясо можна консервувати, роблячи з нього тушонку. Популярною стравою святкового столу є холодець зі свинини.
Для розрахунку енергетичної цінності готової страви важливо враховувати калорії у свинині та інших інгредієнтах, що входять до її складу.