Сьомга свіжа - калорійність
Хімічний склад та калорійність сьомги
Сьомга належить до сімейства лососевих риб і є справжнім делікатесом у світі кулінарії. У природних умовах ця риба мешкає у холодних водах Атлантичного океану. Філе сьомги має високий попит, тому рибу також розводять штучно на спеціальних фермах у різних країнах по всьому світу.
Тулуб сьомги може досягати 1,5 м завдовжки, а вага риби становить 35-40 кг. Філе сьомги дуже соковите та ніжне. Зазвичай воно пофарбоване в рожевий або червоний колір, має щільну та пружну структуру. Гастрономічні характеристики продукту залежать від того, в яких умовах вирощувалась риба. Продукт відрізняється приємним ніжним смаком, але характерний рибний аромат практично відсутній.
Скільки калорій у 100 г сьомги? Дана порція риби містить близько 140 кілокалорій та більше 20 г білка, а кількість жирів становить лише 6 г. У хімічному складі сьомги присутні антиоксиданти, амінокислоти та корисні мікроелементи – фосфор, цинк, калій, селен, магній, хром. Риба містить вітаміни А, В, С, D, E, Н, РР, жирні кислоти Омега-3 та поліненасичені жири.
У їжу часто вживається слабосолене філе сьомги, калорійність якого становить приблизно 195 ккал на 100 г. Дорослій людині достатньо з'їдати на день до 100 г такої риби, щоб забезпечити свій організм необхідними корисними речовинами та не нашкодити фігурі.
Користь сьомги для організму
Регулярне вживання сьомги благотворно впливає на стан нервової системи, допомагає протистояти стресовим ситуаціям та оздоровити організм. Жирі кислоти, що містяться в рибі, підтримують тіло людини в тонусі, дають заряд бадьорості на весь день. Антиоксиданти у складі сьомги уповільнюють старіння тканин, перешкоджають появі злоякісних новоутворень.
Невисока харчова цінність сьомги дозволяє використовувати її для ефективного схуднення. У продукті повністю відсутні жири, а високий вміст вітамінів дозволяє підтримувати нормальну працездатність організму під час суворої дієти.
Регулярне вживання риби підвищує еластичність стінок кровоносних судин, стимулює кровообіг та благотворно впливає на роботу серця. Вітаміни і мінерали, що містяться в сьомзі, стимулюють діяльність головного мозку, зміцнюють пам'ять і покращують концентрацію уваги.
Складаючи дієтичне меню з даним видом риби, потрібно не лише рахувати калорії в сьомзі, а й враховувати можливі протипоказання до її вживання. Продукт не можна включати до раціону за наявності алергії на морепродукти. У сьомзі містяться жирні кислоти, які можуть посилити хвороби щитовидної залози та спричинити ускладнення захворювань печінки. Не рекомендується їсти цей вид червоної риби при туберкульозі.
Використання сьомги в кулінарії
Зі свіжої сьомги готують безліч основних страв і закусок. Філе риби можна смажити, відварювати на пару, запікати в духовці, готувати на грилі або маринувати із сіллю, лимонним соком та спеціями. Щоб сьомга залишалася соковитою, її не рекомендується піддавати тривалій термічній обробці. Запечена, смажена та відварена риба ідеально поєднується з гарніром зі свіжих овочів або відвареного рису.
Знаючи, скільки калорій у сьомзі, можна правильно комбінувати її з іншими продуктами, формуючи збалансований та корисний раціон. Слабосолену та копчену сьомгу часто додають у супи та салати, використовують для приготування легких закусок та омлетів, бутербродів та канапе. Сьомга може також виступати інгредієнтом соусів.