Налисники з м'ясом - калорійність
Хімічний склад та калорійність млинців з м’ясом
Одним із найпопулярніших видів начинки для несолодких млинців є м'ясо. За допомогою спецій і прянощів готовій страві можна надати цікаві смакові нотки. Для начинки можна використовувати будь-які види м'яса, а готові млинці можна зберігати в холодильнику, розігріваючи їх перед вживанням у мікрохвильовці. Страва має насичений приємний смак і апетитний аромат.
Скільки калорій у млинцях з м'ясом? Якщо в якості начинки використовувалося м'ясо курки, то в 100 г страви буде близько 225 ккал, майже 9 г білків, 12 г жирів і понад 20 г вуглеводів. У 100 г млинців із яловичиною міститься до 200 ккал і майже по 12 г білків, жирів і вуглеводів. М'ясна начинка містить у собі вітаміни групи В, вітаміни Е і РР, а також високоякісний білок тваринного походження. Якщо млинці були приготовані з пшеничного борошна, то вони виступають джерелом клітковини і глютену. У складі страви присутні мінерали - магній, йод, фосфор, калій, залізо та багато інших.
Калорійність одного млинця з м'ясом залежить від його розмірів і виду м'яса, яке використовувалося для начинки. Якщо середня вага млинця становить близько 150 г, то його харчова цінність може коливатися від 250 до 340 ккал. Найнизькокалорійнішими будуть млинці з куркою та яловичиною, а найбільше калорій міститься у страві зі свининою.
Корисні властивості та шкода млинців з м’ясом
Млинці з м'ясом здатні швидко відновити сили організму після фізичних навантажень. Вживання таких ласощів покращує настрій, надає організму заряд бадьорості та сил. Регулярне вживання млинців з м'ясом корисне для м'язів, оскільки білок у складі страви бере участь у формуванні м'язових волокон. Страва покращує обмін речовин і запобігає проблемам із травленням, зміцнює імунітет.
Знаючи, скільки калорій у млинцях із м'ясом, не варто зловживати такими смаколиками. Млинці найкраще їсти в першій половині дня. Страву не рекомендується вводити в раціон за наявності зайвої ваги. Млинці містять багато жирів і вуглеводів, створюючи додаткове навантаження на систему травлення.
Рекомендації з приготування млинців з м’ясом
Один млинець з м'ясом, калорійність якого є досить високою, може стати поживним перекусом або самостійним сніданком. Страву можна готувати з курки, яловичини чи свинини. М'ясо відварюють у киплячій воді з додаванням солі та спецій, а потім пропускають через м'ясорубку або дрібно рубають ножем. За смаком можна додати свіжу або обсмажену на олії ріпчасту цибулю. У деяких рецептах подрібнене відварене м'ясо обсмажують на сковорідці разом із цибулею та морквою, додаючи чорний перець. Для такого обсмажування використовується рослинна олія, тому харчова цінність отриманої страви значно збільшується.
Тісто для млинців замішують традиційним способом, поєднуючи борошно, яйця, сіль і молоко. Можна готувати дріжджове тісто на воді, використовувати замість молока ряжанку, кефір або вершки. Готове тісто виливають невеликими порціями на розігріту пательню, змащену олією, і обсмажують кожен млинець із двох боків до золотистого кольору. У готові млинці загортають начинку, згортаючи їх рулетом або у вигляді конверта.
Сформовані млинці викладають на розігріту пательню, змащену вершковим маслом, і злегка обсмажують з усіх боків до рум'яної скоринки. Страву подають гарячою. М'ясні млинці часто їдять зі сметаною та різними соусами. Але в такому разі потрібно враховувати, що калорійність млинця з м'ясом збільшиться.