Курага сушена - калорійність
Хімічний склад та калорійність кураги
Смачну та корисну курагу отримують із половинок свіжих стиглих абрикосів. Свіжі плоди очищають від кісточок, а потім ретельно висушують на яскравому сонці протягом тижня. Готовий продукт має м'яку, злегка зморщену поверхню і легкий фруктовий аромат Висушені плоди мають насичений оранжевий колір.
Скільки калорій у 100 г кураги? Дана порція висушених плодів містить 215 ккал, понад 50 г вуглеводів та близько 5 г білка. Кількість жирів у складі продукту мінімальна - всього 0,3 г на 100 г. Зате висушені плоди містять вітаміни групи В, а також вітамін А, С, Е, К. Такий багатий вітамінний склад пояснюється тим, що в процесі сушіння в плодах зберігається максимум поживних речовин.
В одній куразі міститься всього 20 кілокалорій, тому кілька плодів, з'їдених між основними прийомами їжі, ніяк не нашкодять фігурі. Навпаки, продукт є для організму цінним джерелом калію, заліза, магнію, фосфору та інших мінералів, що беруть участь у багатьох процесах життєдіяльності. У куразі багато клітковини та фруктози, а також натурального пектину та органічних кислот.
Корисні та шкідливі властивості кураги
Курага має високу харчову цінність та містить більшість необхідних організму вітамінів та мінералів. Вона зміцнює серце та судини, прискорює відновлення організму після перенесеного інфаркту чи інсульту. Корисні речовини, що містяться в висушених плодах, ефективно зміцнюють імунітет, заряджають тіло бадьорістю на весь день і допомагають підняти загальний тонус.
Курагу корисно включати до свого раціону за наявності проблем із травленням. Продукт допомагає позбутися хронічних запорів, м'яко очищає печінку та стінки кишечника. При регулярному вживанні кураги організм позбавляється токсинів. Плоди допомагають нормалізувати обмін речовин і покращують травлення, мають м'які сечогінні властивості. Продукт допомагає зберегти гостроту зору, ефективно бореться із запальними процесами слизової оболонки очей.
Через досить високу калорійність кураги її потрібно їсти в обмежених кількостях, особливо за наявності проблем із зайвою вагою. Оптимальна денна порція – до 7 штук. Продукт здатний викликати подразнення слизової оболонки шлунка, тому протипоказаний при гастриті та виразках. Крім цього, висушені плоди містять високий відсоток фруктового цукру, підвищуючи рівень глюкози у крові. З цієї причини курагу не можна їсти людям із цукровим діабетом та захворюваннями щитовидної залози.
Використання кураги при схудненні
При боротьбі із зайвою вагою та суворими дієтами організм людини особливо сильно потребує корисних речовин. Тому курагу рекомендується включати до раціону всім, хто бажає схуднути. Висушені плоди можна замочити у воді на ніч, а вранці з'їсти їх як доповнення до сніданку. Знаючи скільки калорій в одній куразі, можна розрахувати розмір допустимої порції сухофруктів.
Курага може використовуватися як вітамінний та поживний перекус під час розвантажувальних днів. Клітковина, що міститься в ній, допомагає м'яко очистити кишечник, підвищуючи ефективність дієти і фізичних вправ для схуднення. Існують навіть особливі дієти, у яких курага виступає ключовим продуктом у раціоні.
Використання кураги у кулінарії
Курагу широко використовують у кулінарії для приготування різних десертів та випічки. Продукт додають у начинку для солодких пирогів та млинців. З кураги можна приготувати легкий і смачний абрикосовий суп - він має невисоку енергетичну цінність і чудово освіжає під час літньої спеки.
Курага також добре поєднується з м'ясом птиці та яловичиною. Вона часто виступає інгредієнтом других страв, надаючи їм цікавих смакових ноток. З висушених плодів готують вітамінні морси, компоти та алкогольні настоянки.
Курагу можна комбінувати з молочними продуктами, морозивом та сиром, використовувати для прикрашання тортів та тістечок. Її додають у молочні каші та йогурти. Солодкі висушені плоди можуть стати смачною та корисною заміною магазинним солодощам – їх їдять разом із чаєм чи кавою.
З кураги готують самостійний вітамінний перекус, змішуючи висушені плоди з такими інгредієнтами, як родзинки, чорнослив, волоські горіхи та мед. Отримана суміш чудово зміцнює імунітет, тому її рекомендується вживати для профілактики простудних захворювань у холодну пору року. Але зловживати такими солодкими ласощами не варто, адже при перевищенні норми калорії в куразі та сухофруктах можуть завдати шкоди фігурі.
Курагу потрібно зберігати в герметично закритій тарі, не допускаючи її контакту з прямим сонячним промінням. Найкраще продукт зберігається у скляній банці при кімнатній температурі.