Полуниця заморожена - калорійність
Хімічний склад та калорійність замороженої полуниці
Ягоди полуниці мають невеликі розміри, а їх поверхня зовні покрита дрібним насінням. М’якоть плодів щільна і соковита, пофарбований в рожевий або червоний колір і випромінює приємний, свіжий аромат. Вона має насичений солодкий смак з легкою, освіжаючою кислинкою.
Свіжа полуниця може зберігатися в холодильнику всього 1-2 дні, а при термічній обробці ягоди втрачають практично всі корисні властивості. Щоб продовжити термін зберігання продукту, його заморожують у морозилці. У такому вигляді полуниця може зберігатися кілька місяців.
Скільки калорій у замороженій полуниці? У порції 100 г міститься 35 ккал, 9 г вуглеводів, майже 0,5 г білка та всього 0,1 г жирів. За хімічним складом заморожені ягоди мало відрізняються від свіжих. Перед використанням їх необхідно розморозити за кімнатної температури.
М’якоть полуниці не тільки має приємний смак, але й містить велику кількість вітамінів та мінералів. У плодах багато калію, фосфору, магнію, кальцію, йоду та натурального пектину. Ягоди містять клітковину, фолієву та яблучну кислоти, а також ряд вітамінів - А, В1, В2, В9, С, Е, К, Н та РР.
Вага однієї ягоди не перевищує 8 г, та її енергетична цінність становить трохи більше 3 ккал.
Користь та шкода замороженої полуниці
Завдяки багатому хімічному складу заморожена полуниця має низку корисних для людини властивостей. Регулярне вживання плодів зміцнює серцевий м'яз, покращує кровообіг. Ягоди стимулюють моторику кишечника, допомагають запобігти запорам. Заморожена полуниця може використовуватись для створення косметичних масок. Плоди покращують стан шкіри, надаючи омолоджуючу дію та знімаючи запалення.
Калорійність замороженої полуниці мінімальна, тому її можна і потрібно включати до раціону при схудненні. Ягоди можуть бути смачним доповненням до сніданку або самостійним легким перекусом. Завдяки клітковині, полуниця м'яко очищає стінки кишечника від шлаків, прискорює обмін речовин.
У складі ягід є органічні кислоти, які можуть подразнювати стінки шлунка. Тому заморожену полуницю не рекомендується їсти людям із гастритом, виразкою та іншими хронічними хворобами органів травлення. Вживати плоди краще між їжею.
Заморожена полуниця в кулінарії
Для того, щоб заморожена полуниця після розморожування зберегла початкову форму та більшу частину корисних речовин, її необхідно правильно заморозити. Для цього стиглі плоди ретельно промивають у холодній воді та очищають від зелених плодоніжок. Потім полуницю розкладають на таці, зберігаючи відстань між ягодами та залишають при кімнатній температурі приблизно на 1 годину. Після того, як поверхня плодів повністю висохне, тацю поміщають у морозилку. Коли полуниця заморозиться, її можна скласти у пакет чи пластиковий контейнер та знову прибрати у морозильну камеру.
Калорійність замороженої полуниці така ж низька, як і у свіжих плодів. Після розморожування полуниці можна використовувати для приготування різноманітних страв та напоїв. Плоди часто додають у компот з вишні та інших ягід, використовують як начинку для млинців та солодкої випічки. Із замороженої полуниці готують смачне ягідне желе та низку інших десертів, використовують її для прикрашання готових страв. Повноцінними самостійними ласощами є заморожена полуниця з цукром, калорійність якої буде дещо вищою, ніж у звичайних заморожених ягід.