Грейпфрут - калорійність
Хімічний склад і калорійність грейпфрута
Стиглі плоди грейпфрута візуально нагадують апельсин, але мають більші розміри. Їх відносять до категорії цитрусових. Грейпфрут є результатом гібридного схрещування апельсина і помело, тому в дикій природі не росте. Зовні плоди вкриті щільною і товстою шкіркою жовтого або оранжевого кольору. Під шкіркою знаходиться білий шар, що має гіркуватий смак і прикриває часточки м'якоті. Кожна часточка грейпфрута покрита тонкою і щільною плівкою, а всередині м'якоті можуть міститися невеликі кісточки. Плід має характерний аромат і насичений цитрусовий смак з пікантною гіркуватістю. Соковита м'якоть грейпфрута забарвлена в яскраво-оранжевий або світло-червоний колір.
Скільки калорій у 100 г грейпфрута? Зазначена порція продукту містить усього 29 ккал. У складі плодів переважають вуглеводи - приблизно 6,5 г на 100 г. На частку білків і жирів припадає відповідно 0,7 г і 0,2 г. Попри невисоку харчову цінність плоди мають багатий хімічний склад. У м'якоті грейпфрута багато вітамінів A, С, D, PP, натуральних фітонцидів і бета-каротину. Плоди містять клітковину, а також магній, калій, фосфор, кальцій, залізо, натрій і безліч інших мінералів. У складі грейпфрута також присутні натуральні ефірні олії, органічні кислоти та пектини.
Скільки калорій в 1 грейпфруті? Один плід невеликих розмірів важить близько 200 г і містить не більше 60 ккал.
Корисні та шкідливі властивості плоду
Завдяки багатому хімічному складу грейпфрут має низку корисних для людини властивостей. Плід містить речовини, які допомагають знизити рівень шкідливого холестерину в крові, тому його корисно вводити в раціон для профілактики появи холестеринових бляшок на стінках кровоносних судин. Регулярне вживання грейпфрута допомагає нормалізувати роботу серцево-судинної системи і поліпшити настрій, надаючи організму заряд бадьорості та сил.
Грейпфрут, харчова цінність якого невисока, рекомендується їсти за зниженої кислотності шлунка. Вживання плодів покращує травлення, зміцнює імунітет. Грейпфрут можна не тільки вживати в їжу, а й використовувати як ефективний косметологічний засіб. Сік, м'якоть і цедра плода застосовуються для відбілювання шкіри, усунення пігментних плям.
Незважаючи на невелику кількість калорій у грейпфруті, під час вживання плодів слід дотримуватися норми. Не можна поєднувати продукт із медичними препаратами для зниження кров'яного тиску - це може призвести до запаморочення і прискореного серцебиття. Грейпфрут протипоказаний у разі гастриту та виразки шлунка, оскільки подразнює слизову оболонку органу. Плоди не рекомендується їсти в разі захворювань нирок і колітів. У раціон дітей грейпфрут вводять з обережністю, оскільки він може викликати алергію.
Використання грейпфрута в схудненні
Енергетична цінність грейпфрута мінімальна, що робить його популярним інгредієнтом різних дієт для зниження ваги. У грейпфруті міститься особлива речовина, яка знижує апетит, тому лише кілька шматочків плоду можуть викликати відчуття насичення на кілька годин. Крім цього, вживання грейпфрута під час суворої дієти дає змогу забезпечити організм необхідними вітамінами та мінералами, яких часто не вистачає в обмеженому дієтичному раціоні. Плоди можна їсти під час розвантажувальних днів. А для поступового схуднення достатньо вживати половинку грейпфрута 2-3 рази на тиждень замість звичайного сніданку. Знаючи, скільки в грейпфруті калорій, можна легко розрахувати допустиму порцію продукту, яка принесе організму користь і не зашкодить фігурі.
Застосування в кулінарії
Свіжий грейпфрут може бути самостійним десертом або вітамінним перекусом. Щоб прибрати гіркуватий присмак, плід можна розрізати навпіл, прибрати серцевину і насипати в отримане заглиблення цукор. Зі свіжих плодів можна видавити грейпфрутовий сік. Він часто використовується як складовий інгредієнт для маринаду до яловичини та інших видів м'яса. У свіжовичавленому соку плодів також можна замаринувати лосось перед смаженням. Сік грейпфрута також можна пити як самостійний напій. Знаючи, скільки калорій в одному грейпфруті, можна легко розрахувати порцію продукту, яка не завдасть шкоди фігурі.
Грейпфрут використовується для приготування салатів і холодних закусок. Він поєднує в собі смакові нотки апельсина і помело, відмінно комбінується з грушею та іншими свіжими фруктами. З плодів варять джеми і солодке варення, готують соуси до гарячих страв. Часточки свіжого грейпфрута використовуються для прикраси десертів і випічки, підходять для приготування натурального мармеладу.