Журавлина свіжа - калорійність
Хімічний склад та калорійність журавлини
Ягоди журавлини відрізняються невеликими розмірами і можуть мати круглу або трохи витягнуту форму. Зовні вони вкриті тонкою шкіркою з глянсовою поверхнею, забарвленою у червоний колір. М'якоть плодів соковита, має насичений кислий смак і приємний свіжий аромат.
Скільки калорій у журавлині? У 100 г порції ягід містить лише 26 ккал і майже 7 г вуглеводів. Білки та жири у плодах практично відсутні, зате є багато твердих харчових волокон. Крім цього, журавлина містить вітаміни А, В, С, Е та натуральний пектин. У складі ягід багато мінеральних речовин - магнію, кальцію, калію та заліза. Плоди також містять органічні кислоти, моно-і дисахариди.
Корисні та шкідливі властивості журавлини
У журавлині калорій мінімум, тому її можна без побоювання вводити до свого раціону при схудненні. Регулярне вживання ягід сприяє зміцненню імунітету, допомагає швидко вилікувати авітаміноз, застудні захворювання. Плоди посилюють дію антибіотиків, сприяючи швидкому одужанню.
Журавлина корисна для серця та судин. Вона нормалізує рівень цукру в крові, виводить із організму «шкідливий» холестерин, запобігаючи утворенню тромбів. Ягоди рекомендується вживати при гіпертонії вони ефективно нормалізують рівень кров'яного тиску. Плоди також допомагають очистити організм від шлаків, стимулюють обмін речовин і використовуються для профілактики циститу.
Спортсменам та бодібілдерам корисно включати журавлину у свій повсякденний раціон, оскільки вона стимулює зростання м'язів та підтримує нормальну роботу організму при інтенсивних фізичних навантаженнях. Продукт має тонізуючі властивості, забезпечуючи хороше самопочуття та заряд бадьорості на весь день.
Незважаючи на мінімальну енергетичну цінність та корисні властивості ягід журавлини, зловживати ними не варто. У журавлиному соку багато кислоти, яка руйнує зубну емаль і подразнює слизову оболонку шлунка. При гастритах та виразках їсти плоди не рекомендується. Журавлина є сильним алергеном, тому люди з підвищеною схильністю до алергії повинні вживати препарат з обережністю.
Журавлина в кулінарії
За смаковими характеристиками журавлина відмінно поєднується з м'ясом та овочами. Плоди часто використовуються для приготування журавлинного соусу, який ідеально підкреслює смак запеченого м'яса птиці та дичини. Журавлину додають у начинку для солодкої випічки. Ягоди можуть виступати як прикраса для готових десертів та гарячих страв. З плодів готують желе та муси, які мають приємну кислинку.
З ягід можна приготувати безліч смачних та корисних напоїв – соки, ягідний компот, вітамінний журавлинний морс, кисіль, а також алкогольні ягідні настоянки та лікери. Свіжу журавлину часто перетирають із цукром і їдять разом із хлібом. Але харчова цінність таких ласощів буде високою, тому зловживати не варто.