Тунець - калорійність
Хімічний склад і калорійність тунця
Ніжний тунець є справжнім делікатесом серед інших різновидів риби, володіючи цінними смаковими характеристиками і великою кількістю корисних властивостей. Виступаючи джерелом багатьох хімічних сполук і вітамінів, тунець має м'яку соковиту текстуру, а його корисні якості не зникають навіть після термічної обробки. За смаком продукт віддалено нагадує відварну телятину, має характерний рибний аромат і ніжну консистенцію.
Скільки калорій у тунці? У 100 г продукту міститься всього 101 калорія, 23 г білків і 1 г жирів. Риба не містить вуглеводів, але є цінним джерелом незамінних жирних кислот Омега-3. Туша тунця може сягати в довжину п'яти метрів, а її вага часто вимірюється десятками і навіть сотнями кілограмів. Риба є представником сімейства Скумбрієвих і вкрита гладенькою сіро-блакитною шкіркою, під якою знаходиться ніжне м'ясо.
Незважаючи на невисоку калорійність тунця, цей продукт має багатий хімічний склад і містить велику кількість цінних сполук. У рибі присутні вітаміни А, Е і РР, а також повний набір вітамінів групи В. Крім цього тунець є джерелом селену, калію, цинку, марганцю, фосфору, калію та інших мінералів.
Корисні властивості та шкода тунця
Низька харчова цінність тунця є далеко не єдиною перевагою цього продукту. Додаючи у свій повсякденний раціон таку рибу, можна запобігти розвитку хвороб серцево-судинної системи. Тунець містить хімічні сполуки, які благотворно впливають на роботу печінки. Продукт позитивно впливає на роботу нервової системи та зміцнює пам'ять. Тунець корисно їсти для підтримки імунітету та профілактики онкологічних хвороб. Вживаючи таку рибу регулярно, можна зменшити ризик алергії на інші харчові продукти та покращити настрій.
Незважаючи на велику кількість корисних властивостей, рибу рекомендується їсти в обмежених кількостях. Тунець не можна вводити в раціон людям із нирковою недостатністю. У людини з підвищеною схильністю до алергії така риба може викликати алергічну реакцію. У м'якоті тунця можуть міститися паразити, тому перед вживанням продукт потрібно обов'язково піддавати кулінарній обробці.
Використання тунця для схуднення
Смачний і корисний тунець, калорії якого не завдають шкоди фігурі, є популярним продуктом дієтичного меню. Для ефективного схуднення рибу готують на пару без солі та спецій. У поєднанні з фізичними вправами така дієта дає змогу швидко позбутися зайвих кілограмів без шкоди для організму. А вітаміни та мінерали в складі риби дають змогу усунути дефіцит корисних елементів під час суворої дієти. Тунець добре поєднується з іншими традиційними продуктами дієтичного раціону й ідеально підходить для розвантажувальних днів.
Застосування тунця в кулінарії
Ніжний тунець, енергетична цінність якого порівняно невелика, знайшов широке застосування в кулінарії. Свіжу рибу маринують у соусах і спеціях, а потім використовують для приготування ролів і суші. Тунець чудово поєднується зі спеціями, травами і відвареним рисом. Разом зі свіжою рибою в кулінарії часто використовують і заморожений продукт.
Риба може використовуватися для приготування ароматного бульйону і смачних рибних супів. Свіжу тушку тунця нарізають на невеликі скибочки і смажать із додаванням прянощів на розігрітій сковороді протягом кількох хвилин до утворення рум'яної скоринки. Рибу можна тушкувати з овочами, запікати в духовці, готувати на грилі та навіть додавати в салати. Для приготування бутербродів і пікантних холодних закусок часто використовується консервований тунець в олії. Такі ласощі мають насичений рибний смак і високу поживність, але містять набагато більше калорій, ніж відварений продукт.
Додаючи таку рибу до свого раціону, все ж не варто забувати про почуття міри і рахувати калорії в тунці. Найнижчу харчову цінність має продукт, приготований на парі або в духовці без додавання олії. Найвищу калорійність має смажений і консервований тунець.