Шашлик зі свинини - калорійність
Хімічний склад та калорійність шашлику зі свинини
Гарячі ароматні шашлики є традиційною стравою пікніків, а одним із найпопулярніших видів м'яса для них є свинина. Свинячий шашлик традиційно готується на вугіллі. Для нього рекомендується вибирати ошийок туші тварини чи корейку. Попередньо м'ясо маринується в різних спеціях, а потім його насаджую на шампури і смажать над розпеченим вугіллям до готовності. Правильно приготований шашлик має апетитну темно-коричневу скоринку, ніжну та соковиту м'якоть, відрізняється насиченим пряним смаком та випромінює приємний аромат.
Скільки калорій у 100 г шашлику зі свинини? Цей показник залежить від рівня жирності м'яса, яке використовувалося для його приготування. Шашлик зі свинини з прожилками сала вийде соковитішим, але калорій у ньому буде більше. У середньому зазначена порція містить 220 ккал, 15 г білків, майже 18 г жирів і менше 0,5 г вуглеводів. За харчовою цінністю шашлик зі свинини менш калорійний за смажене м'ясо, приготовлене на сковороді. На вугіллі м'ясо готується без використання олії і краще зберігає корисні властивості.
Незважаючи на високу калорійність свинячого шашлику, він містить багато цінних для організму людини хімічних сполук. У складі страви присутні вітаміни групи B, а також вітаміни A, E та D. Шашлик із свинини є джерелом заліза, цинку, міді та незамінних амінокислот. У м'ясі також є натуральний високоякісний білок.
Корисні властивості та шкода шашлику зі свинини
Незважаючи на високі калорії в свинячому шашлику, він має деякі корисні властивості. Таку страву корисно вводити до раціону людей з низьким рівнем гемоглобіну та анемією. Тваринний білок у складі шашлику виконує роль будівельного матеріалу для всіх тканин тіла людини і особливо корисний для спортсменів, які займаються нарощуванням м'язів.
Вживання шашлику позитивно впливає на імунітет, підвищуючи опірність організму до вірусів та інфекцій. Така страва допомагає швидко відновити сили, надає організму заряду бадьорості. У шашлику присутні сполуки, які позитивно впливають на роботу нервової системи, зміцнюють нігті та покращують зовнішній вигляд волосся. Страва допомагає запобігти хворобам суглобів, підтримує роботу серця.
Шашлик свинячий, калорійність якого досить велика, не рекомендується їсти у великих кількостях. Ця страва створює підвищене навантаження на систему травлення і при надмірному вживанні може викликати тяжкість у шлунку, здуття та нудоту. При гастриті, виразці та інших запальних захворюваннях шлунка їсти шашлик не рекомендується. У скоринці свинячого м'яса, що підгоріла на вугіллі, містяться токсичні для людини канцерогени, які здатні викликати серйозне отруєння.
У сирому м'ясі містяться хвороботворні мікроби, які при попаданні в шлунок людини викликають гострі кишкові інфекції. Тому шашлик зі свинини потрібно ретельно просмажувати з усіх боків, щоб у ньому не залишалося сирих ділянок.
Рекомендації щодо приготування шашлику зі свинини
Щоб приготувати смачний свинячий шашлик, калорійність якого дозволить швидко вгамувати почуття голоду, потрібно правильно замаринувати м'ясо. У класичному рецепті страви роль маринаду виконує оцет, змішаний із водою.
Перед маринуванням очищають свинину від плівок, промивають, нарізають на невеликі шматки і посипають сіллю. Можна також використовувати будь-які інші спеції – запашний перець, пряні трави, червоний перець. Підготовлене м'ясо заливають маринадом і залишають на кілька годин у холодильнику, щоб воно добре промаринувалося. Після цього шматочки свинини насаджують на шампура, чергуючи м'ясо з кільцями цибулі, помідорів та інших овочів. Час приготування шашлику на мангалі залежить від розміру шматочків та температури вугілля.
Щоб точно порахувати скільки калорій у свинячому шашлику, необхідно врахувати енергетичну цінність всіх складових продуктів страви. Існує безліч рецептів маринаду до м'яса, у складі яких може бути майонез, вино, сметана та інші інгредієнти.