Омлет з двох яєць на воді - калорійність
Хімічний склад і калорійність омлету з 2 яєць
Омлет є одним із найпопулярніших страв французької кухні та потребує мінімум часу для приготування. Основним інгредієнтом є яйця, збиті до однорідної маси. Найчастіше омлет готують з молоком, але дієтичний варіант передбачає використання води. Такий омлет можна приготувати з двох яєць, і за своєю поживністю він може бути повноцінним сніданком. Страву можна смажити на сковороді, готувати на парі або запікати в духовці.
Скільки калорій в омлеті з двох яєць? У 100 г міститься 96 ккал, 8 г білків, майже 7 г жирів і лише 0,4 г вуглеводів. Яйця є джерелом холіну, а в жовтку міститься холестерин. Проте, якщо готувати омлет з двох яєць, рівень шкідливого холестерину буде мінімальним. Страва містить незамінні амінокислоти та натуральний білок.
Незважаючи на порівняно невисоку калорійність, омлет з 2 яєць містить багато цінних вітамінів і мінералів. У складі присутні вітаміни A, E, D. Омлет є багатим джерелом мінералів, серед яких кальцій, фосфор, фтор, мідь, залізо, йод та багато інших. Страва також містить лютеїн і лецитин.
Корисні властивості та шкода омлету з двох яєць
Омлет із 2 яєць, калорійність якого мінімальна, має низку корисних для організму властивостей. Яйця є незамінним продуктом у раціоні спортсменів і бодібілдерів, оскільки сприяють зростанню м'язової маси. Омлет швидко втамовує голод, відновлює сили після тренування, а під час схуднення дає організму необхідні речовини, яких часто бракує в обмеженому раціоні. Додаючи омлет до дієтичного меню, можна уникнути авітамінозу, запобігти занепаду сил та забезпечити організм відчуттям ситості на кілька годин.
Омлет корисний для покращення пружності шкіри та зміцнення нігтів. Регулярне вживання позитивно впливає на зір, зміцнює кістки, уповільнює процеси старіння, підтримує роботу серця. Також омлет покращує пам'ять і сприяє здоровій роботі мозку. Страву корисно вживати для профілактики інфекційних захворювань, оскільки вона зміцнює імунітет.
Однак не варто занадто часто вживати омлет із 2 яєць, калорійність якого достатньо низька. Яйця є алергенними продуктами, тому омлет не можна давати дітям віком до двох років. У великих кількостях омлет може призвести до підвищення рівня шкідливого холестерину в крові. Але цей недолік можна усунути, якщо готувати омлет без жовтків, використовуючи тільки збиті білки. Смажений омлет може створювати додаткове навантаження на травну систему через використання олії або вершкового масла.
Рекомендації щодо приготування омлету з двох яєць
Кількість калорій в омлеті з 2 яєць мінімальна, і приготувати його зможе навіть початківець. Для цього потрібно розбити два сирих курячих яйця в глибоку миску, ретельно збити їх вінчиком або виделкою до утворення піни. Можна додати трохи солі, але в дієтичному варіанті краще обійтися без неї. До збитої яєчної маси додають трохи води і знову все перемішують. На розігріту сковороду наливають трохи соняшникової олії або змащують її шматочком вершкового масла, щоб омлет не прилипав до посуду під час смаження. Яєчну суміш виливають на сковороду і смажать на слабкому вогні до загустіння.
Знаючи калорійність омлету з двох яєць, його можна включати в раціон під час дієти. Проте варто враховувати харчову цінність інших продуктів, щоб не перевищувати допустиму кількість калорій на день. Більш поживний варіант омлету з двох яєць готується з додаванням молока, а також за смаком можна додати свіжі овочі та зелень.