Курячі серця сирі - калорійність
Хімічний склад та калорійність курячих сердець
Курячі серця відносяться до категорії субпродуктів, але мають прекрасні смакові характеристики і багатий хімічний склад. Куряче серце має невеликий розмір та овальну, злегка витягнуту форму. Оскільки цей орган є м'язом, він має щільну структуру. Колір сирих сердець темно-червоний, а їхня поверхня має привабливий глянсовий блиск. Продукт випромінює легкий запах і у приготовленому вигляді має характерний насичений смак.
Калорійність курячого серця становить 159 ккал на порцію 100 г. У такій кількості продукту міститься менше 1 г вуглеводів, майже 16 г високоякісного тваринного білка і близько 10 г жирів. Крім цього, у складі курячих сердець присутні вітаміни групи В, а також залізо, магній, калій та незамінні амінокислоти. Харчова цінність субпродукту може частково залежати від того, який корм отримувала птиця. Цей критерій впливає на жирність курячих сердець та їх розміри.
Курячі серця, калорійність яких порівняно невисока, є цінним джерелом легкозасвоюваного білка. Він швидко розщеплюється в організмі, виступаючи будівельним матеріалом для м'язів та інших тканин тіла людини.
Користь та шкода курячих сердець
Регулярне вживання цього виду субпродукту допомагає нормалізувати роботу головного мозку та всієї нервової системи. Білок, що міститься в складі курячого серця, незамінний для спортсменів після виснажливих тренувань, дозволяючи швидше нарощувати м'язову масу.
Невисока калорійність курячих сердець дозволяє включати їх у дієтичний раціон під час схуднення. Продукт допомагає прискорити обмінні процеси в організмі, прискорюючи спалювання підшкірних жирових відкладень. Курячі серця містять речовини, що зміцнюють волосся і надають шкірі красивого, доглянутого вигляду.
Продукт містить багато гемоглобіну, тому його корисно додавати до свого раціону людям, які страждають на анемію. Мінерали у складі курячих сердець благотворно впливають на роботу серцевого м'яза, зміцнюють стінки судин та покращують кровообіг. При додаванні курячих сердець до дієтичного меню рекомендується готувати їх на пару або відварювати. Такий продукт міститиме менше калорій, ніж смажені курячі серця, тому його можна без побоювання їсти навіть під час суворої дієти.
При додаванні цього виду субпродукту до свого раціону потрібно враховувати, як кількість калорій у курячому серці, а й підвищений рівень холестерину у складі продукту. Це може призвести до утворення бляшок холестерину на внутрішній частині поверхні кровоносних судин. Щоб не завдати організму шкоди, курячі серця рекомендується їсти невеликими порціями не частіше, ніж 1 раз на 2-3 дні.
Використання курячого серця у кулінарії
Калорійність курячого серця може змінюватись в залежності від способу його термічної обробки. Продукт можна варити, смажити, тушкувати, запікати чи готувати на пару. Популярною стравою для повсякденного харчового раціону є тушковані курячі серця. Для приготування такої смачної та поживної страви курячі серця обсмажують на соняшниковій олії з додаванням цибулі, а потім додають сметану і доводять продукт до готовності на повільному вогні під кришкою.
Для дієтичного раціону ідеально підійде відварене куряче серце, калорійність якого набагато нижча, ніж у смаженого продукту. Курячі серця часто використовуються як начинка для млинців та несолодкої випічки. Продукт можна додавати в солянки, супи, борщі та овочеві рагу. Куряче серце добре поєднується з різними видами овочів та пікантними соусами.
Щоб готова страва вийшла максимально смачною та поживною, рекомендується використовувати для неї охолоджені, а не заморожені серця. Такий продукт повинен мати однотонну глянцеву поверхню і рівномірний колір. Якісні курячі серця не мають неприємного запаху і зовнішніх механічних пошкоджень, добре тримають форму і мають пружну консистенцію. Такий продукт містить максимум корисних речовин, а зберігати його потрібно виключно у холодильнику не більше 2-х діб.