Куряче філе - калорійність
Філе куряче сире, без термічної обробки і додатків.
Хімічний склад і калорійність курячої грудки
Маючи невисоку вартість, багатий хімічний склад і чудові смакові характеристики, куряча грудка є одним з основних продуктів повсякденного меню і часто використовується для приготування страв на святковий стіл. Ця частина тушки птиці вважається найдієтичнішою. Свіжа куряча грудка має світло-рожевий колір. На зрізі м'яса можна чітко розгледіти волокна, а сама грудка має пружну консистенцію і виділяє легкий аромат. Після термічної обробки продукт набуває білого кольору і стає м'яким, легко розділяючись на довгі поздовжні волокна.
Скільки калорій у грудці курки? У 100 г продукту міститься всього 113 ккал, майже 24 г білків, близько 2 г жирів і всього 0,4 г вуглеводів. Цей показник може незначно змінюватися, оскільки залежить від віку птиці. Найменшу енергетичну цінність має м'ясо молодої курки, а грудка старих особин вирізнятиметься вищою щільністю та більшою кількістю калорій. Куряча грудка є цінним джерелом високоякісного натурального білка тваринного походження.
Незважаючи на невелику кількість калорій у курячій грудці, цей продукт має цінний хімічний склад і відмінні смакові характеристики. М'ясо містить велику кількість вітамінів групи B, а також вітаміни A, C, H і PP. У курячій грудці також присутні калій, марганець, цинк, магній, сірка, натрій, фосфор та інші мінеральні сполуки. М'ясо виступає джерелом холіну і амінокислот, містить мінімум холестерину і жирів.
Корисні властивості та шкода курячої грудки
Порівняно невисока калорійність курячих грудок є далеко не єдиною їхньою перевагою. Продукт відмінно засвоюється організмом, а білок у складі такого м'яса є ідеальним будівельним матеріалом для всіх клітин і тканин в організмі. Курячу грудку рекомендується вводити в раціон у разі значних фізичних навантажень, тому таке м'ясо часто присутнє в щоденному меню спортсменів. Воно прискорює ріст м'язової маси, дає змогу швидко відновити сили після виснажливого тренування і надає організму заряд бадьорості на кілька годин уперед.
Куряча грудка корисна жінкам у період вагітності та лактації. Продукт містить сполуки, які добре впливають на формування плода і підтримують нормальне самопочуття жінки під час годування дитини грудьми. Вітамінний склад м'яса допомагає підтримувати функцію печінки та надниркових залоз. Регулярне вживання курячої грудки благотворно впливає на травлення і покращує хімічний склад крові. Мінерали та вітаміни, що містяться в м'ясі, позитивно впливають на серце і зміцнюють імунітет. Куряче м'ясо є популярним лікувальним продуктом, оскільки завжди входить до раціону людей, які перенесли операції або серйозні захворювання. Воно легко перетравлюється в шлунку і підвищує ефективність реабілітації.
Хоч кількість калорій у курячій грудці невелика, зловживати таким продуктом не варто. Варене м'ясо має мінімальну енергетичну цінність, але смажений або запечений у духовці продукт може завдати шкоди фігурі й заборонений людям із надмірною вагою. Куряче м'ясо може викликати алергічні реакції, тому його з обережністю вводять у раціон дітей.
Використання курячої грудки в схудненні
Знаючи скільки ккал у курячій грудці, можна сміливо вводити її в меню навіть під час суворої дієти. Таке м'ясо заряджає організм енергією і необхідними хімічними сполуками, які часто неможливо отримати з обмеженого дієтичного раціону. Для ефективного схуднення грудку готують на пару без солі та спецій, поєднуючи її вживання з активними фізичними навантаженнями. Існує маса дієт, у яких куряча грудка є одним з основних продуктів і входить до щоденного меню.
Застосування курячої грудки в кулінарії
Куряча грудка, калорії якої за помірного вживання не здатні нашкодити фігурі, часто використовується в кулінарії для приготування різних страв. Такий продукт потрібно вміти готувати, щоб під впливом високої температури він зберіг м'якість і соковитість. Володіючи нейтральним смаком, куряча грудка добре поєднується з різними спеціями, овочами, грибами, яйцями, сиром і різними соусами.
У ролі начинки для піци, пирогів і несолодкої випічки найчастіше використовується термічно оброблена грудка курки, калорійність якої мінімальна. Щоб відварити м'ясо, його поміщають у каструлю з водою, ставлять на середній вогонь і доводять до кипіння. Після цього в каструлю додають сіль і спеції, а м'ясо варять протягом 20-25 хвилин.
Термічно оброблену курячу грудку використовують як інгредієнт для салатів, холодних закусок. Її додають у начинку для млинців і вареників, а з сирого м'яса готують фарш - його можна використовувати для приготування котлет, пельменів, голубців і м'ясних запіканок. Однією з найвідоміших страв із курячої грудки є котлета по-київськи. Курячу грудку можна фарширувати, додавати в супи, подавати з відвареним рисом, картоплею або овочевими гарнірами.
Комбінуючи продукт з іншими інгредієнтами та соусами, важливо не тільки рахувати, скільки калорій у курячій грудці, а й враховувати енергетичну цінність усіх інших добавок.