Котлета куряча - калорійність

Хімічний склад і калорійність курячої котлети
Куряче філе належить до категорії дієтичних видів м'яса і часто використовується для приготування фаршу. А однією з найпопулярніших страв із нього є котлети. Крім м'яса, в котлети традиційно додають пшеничний хліб і молоко, яйця, сіль, спеції та рубану ріпчасту цибулю. Котлети смажаться на сковороді з гарячою рослинною олією або запікаються в духовці. Готові вироби мають соковиту та ніжну консистенцію, апетитну рум'яну скоринку та насичений м'ясний смак.
Скільки калорій у курячій котлеті? У 100 г страви міститься близько 222 ккал, понад 18 г білків, приблизно 10 г жирів і майже 14 г вуглеводів. Щоб зменшити харчову цінність курячих котлет, їх готують на пару. Такий спосіб термічної обробки дає змогу знизити кількість калорій у 100 г страви до 130 ккал. Парові котлети з курки не мають рум'яної скоринки, але зберігають соковитість і насичений смак, тому їх часто готують дітям.
Скільки калорій в одній курячій котлеті? Одна штука важить близько 120 г і містить близько 267 ккал. У курячій котлеті присутні вітаміни групи B, а також вітаміни A і E. Страва є цінним джерелом заліза та інших мінералів, серед яких переважають магній, фосфор і калій. Курячі котлети містять поліненасичені кислоти та натуральний протеїн.
Корисні властивості та шкода курячих котлет
Курячі котлети, калорійність яких дає змогу швидко втамувати відчуття голоду, виступають для організму людини цінним джерелом легкозасвоюваного білка. Він потрібен усім клітинам і тканинам, сприяє нарощуванню м'язової маси, тому курячі котлети корисно їсти бодібілдерам і спортсменам. Страва незамінна для раціону літніх людей, даючи змогу знизити ризик виникнення хвороб суглобів. Вживання курячих котлет позитивно впливає на нервову систему, підвищуючи швидкість взаємодії нейронів один з одним.
Страву корисно вводити в раціон у разі подагри. Приготовані на парі курячі котлети можна їсти людям із хворобами шлунка та під час дієти для схуднення. Страва корисна для діабетиків і знижує ризик розвитку анемії, підвищуючи гемоглобін у крові. У складі курячих котлет присутні сполуки, що зменшують рівень холестерину в крові. Це знижує ризик формування тромбів. Вживання такої страви корисне для серця, допомагаючи запобігти інфарктам.
Калорійність курячих котлет не така висока, як у котлет зі свинини, але вживати їх потрібно в помірних кількостях. Смажений продукт не рекомендований людям із гастритом та іншими запальними хворобами шлунка. Куряче м'ясо може викликати алергію, тому в раціон дітей і людей із підвищеною чутливістю котлети вводять з обережністю.
Рекомендації з приготування курячої котлети
У домашніх умовах легко приготувати котлети з курячого фаршу, калорійність яких не завдасть шкоди фігурі. Фарш можна взяти готовий, але краще зробити його самостійно зі свіжого курячого м'яса. Його нарізають невеликими шматочками і перемелюють в однорідний фарш. Окремо замочують у невеликій кількості молока білий хліб. Його також перемелюють у м'ясорубці або блендері разом зі шматочками очищеної цибулі та додають до м'ясного фаршу. В отриману суміш вбивають сире яйце і перемішують усі інгредієнти. Іноді до фаршу додають терту сиру картоплю, крохмаль або вівсяні пластівці.
З курячого фаршу формують невеликі котлети і викладають їх на сковороду з розігрітою олією. Можна обваляти вироби в борошні або панірувальних сухарях, щоб надати їм рум'яної хрусткої скоринки. Смажать на помірному вогні до повної готовності, перевертаючи котлети так, щоб вони підрум'янилися з усіх боків. Для приготування страви на пару котлети викладають у пароварку або на дрібне сито, поставлене над каструлею з киплячою водою.
Знаючи, скільки калорій у котлеті з курки, можна розрахувати оптимальний розмір порції страви. На гарнір до курячих котлет часто подають картопляне пюре, відварений рис або макарони. Страва добре поєднується за смаком з овочами та різними соусами.


