Бульйон яловичий - калорійність

Хімічний склад і калорійність яловичого бульйону
Серед низькокалорійних продуктів, що мають корисний склад і цінні смакові властивості, високу популярність має яловичий бульйон. Для його приготування можна використовувати різні види яловичини або молоду телятину. Приготувати бульйон легко. Його можна їсти як повноцінну страву або використовувати в ролі інгредієнта для інших страв. Готовий бульйон має прозорий світло-жовтий колір і однорідну рідку консистенцію. Страва вирізняється приємним смаком і насиченим ароматом. Наваристість бульйону залежить від виду яловичини, яка використовувалася для його приготування.
Скільки калорій у яловичому бульйоні? У 100 г продукту міститься приблизно 4 ккал, всього 0,6 г білків і не більше 0,2 г жирів. У складі яловичого бульйону немає вуглеводів, а його харчова цінність може змінюватися залежно від рецепта страви. Бульйон із м'яса з кісточкою буде більш наваристим, ніж страва з яловичої м'якоті. На енергетичну цінність готового продукту також впливає наявність додаткових інгредієнтів у його складі - спецій, овочів та інших добавок. Незважаючи на низьку калорійність яловичого бульйону, він є цінним джерелом корисних хімічних сполук. Страва вирізняється високою концентрацією вітамінів групи B - завдяки рідкій консистенції готового продукту вони легко засвоюються організмом людини. У яловичому бульйоні багато цинку, магнію та інших мінеральних сполук. У хімічному складі також присутній вітамін A, незамінні амінокислоти і натуральний білок тваринного походження.
Корисні та шкідливі властивості яловичого бульйону
Яловичий бульйон, калорійність якого мінімальна, має значну користь для людини. Він виступає для організму багатим джерелом необхідних вітамінів і мінеральних сполук, покращуючи настрій і загальне самопочуття. Бульйон із яловичини можна їсти під час схуднення. Маючи мінімальну енергетичну цінність, він швидко викликає відчуття насичення. Страва незамінна для раціону людей, які перенесли хірургічні операції. Бульйон легко засвоюється і сприяє прискореному відновленню після хірургічного втручання. Маючи приємний смак і аромат, яловичий бульйон є улюбленою стравою дітей. Його рекомендується вживати в разі застудних захворювань разом із призначеними лікарем лікарськими препаратами. Гарячий бульйон із яловичини має зігрівальний ефект, корисний для нормалізації роботи нервової системи. Незважаючи на низьку калорійність бульйону з яловичини, зловживати цим продуктом не слід. Для вживання як самостійної страви найкраще підходить бульйон, приготований із молодої телятини без кісток. Якщо бульйон готували з м'яса на кістках, то в складі можуть бути солі важких металів. У великих кількостях наваристий яловичий бульйон створює навантаження на травну систему і печінку.
Рекомендації з приготування яловичого бульйону
Навіть кухар-початківець зможе приготувати вдома бульйон із яловичини, калорійність якого точно не завдасть шкоди фігурі. Для цього свіжу яловичину потрібно помістити в глибоку каструлю, залити водою і поставити на вогонь. Після закипання бульйон варять на помірному вогні півтори години, додаючи за смаком сіль, мелений перець та інші спеції.
Якщо страву готують із м'яса на кістці, то після закипання води перший бульйон потрібно злити. Це дасть змогу видалити шкідливі компоненти, які здатні накопичуватися в кістках тварини. Після цього яловичину промивають, заливають свіжою водою і повторно ставлять на плиту. Часто до м'яса також додають цілу ріпчасту цибулю і нарізану великими шматками очищену свіжу моркву. Тарілку з готовим бульйоном можна посипати рубаною свіжою зеленню або дрібно нарізаною зеленою цибулею.
Бульйон із яловичини виступає основою для різних перших страв. Він може бути складовим інгредієнтом соусів до м'яса або риби, використовується для приготування овочевих рагу.
Знаючи, скільки калорій у яловичому бульйоні та інших інгредієнтах, можна точно розрахувати харчову цінність страви та визначити оптимальний розмір разової порції.


