Вишня - калорійність
Харчова цінність та хімічний склад вишні
Ягоди вишні є невеликими кістянками округлої форми. Зовні вони вкриті тонкою глянсовою шкіркою, яка після досягнення стадії стиглості забарвлюється темно-червоним або бордовим кольором. Усередині плоду є маленька тверда кісточка бежевого кольору. М'якуш вишні має щільну структуру і соковита, має приємний фруктовий аромат і насичений солодкий смак з невеликою кислинкою.
Яка калорійність вишні? У порції 100 г міститься близько 52 ккал, майже 1 г білка та більше 11 г вуглеводів. Кількість жирів у ягодах мінімальна і становить лише 0,5 г на 100 г продукту.
У хімічному складі вишні присутні натуральні антиоксиданти та мелатонін, що благотворно впливає на якість сну. Крім цього, плоди містять вітаміни А, С та РР та мінерали – калій, залізо, магній та кальцій. У вишні багато фолієвої кислоти та натуральних пектинів, а також бета-каротину та харчових волокон.
Скільки калорій у одній вишні? Одна ягода середніх розмірів важить від 5 до 10 г і містить близько 3-5 ккал. Найбільше вітамінів і корисних речовин міститься у свіжих стиглих вишнях з гладкою, пружною шкіркою. Такі ягоди можуть зберігатися у холодильнику 2–3 дні. Щоб продовжити термін зберігання вишні та повністю зберегти цінний хімічний склад плодів, їх заморожують.
Корисні та шкідливі властивості вишні
Свіжа вишня не тільки містить мінімум кілокалорій, але й має низку корисних для організму властивостей. Регулярне вживання ягід призводить до зниження рівня шкідливого холестерину в крові, зміцнює імунітет. Плоди допомагають нормалізувати травлення, стимулюють роботу головного мозку та всієї нервової системи, запобігають передчасному старінню організму.
Рекомендується включати вишню до раціону для профілактики порушень зору, для зміцнення потенції. Плоди рідко викликають алергію, тому їх можна давати навіть маленьким дітям як перший прикорм.
Завдяки мінімальній кількості калорій у вишні її можна без побоювання вживати під час суворих дієт, розвантажувальних днів. Плоди швидко втамовують голод і викликають тривале почуття насичення.
Незважаючи на велику кількість корисних властивостей, вишня містить багато фруктової кислоти, яка є подразником для слизової оболонки шлунка. З цієї причини плоди не рекомендується їсти за наявності хронічних хвороб органів травлення. Сік вишні згубно впливає на зубну емаль, тому після вживання ягід варто обов'язково прополоскати рота.
Використання вишні в кулінарії
При тепловій обробці ягоди втрачають більшу частину вітамінів. Тому рекомендується вживати свіжі плоди, обираючи в якості пари для поєднання кисломолочний сир або морозиво. Для приготування десертів, соусів до м'яса та інших страв можна використовувати свіжу або заморожену вишню. В другому випадку плоди потрібно попередньо розморозити.
З вишні можна робити консервовані заготівлі на зиму – компоти, нектари, фруктові пюре, джеми. Дуже популярне вишневе варення, яке можна їсти разом із хлібом або використовувати як начинку для солодкої випічки і млинців. Енергетична цінність такого продукту буде досить високою, оскільки тут плоди відварюються разом із цукром. Ще одна традиційна страва з ягід – вареники з вишнею.
Вишня може бути основним інгредієнтом алкогольних напоїв. З неї готують наливки та лікери, а також безалкогольні сиропи, фреші та смузі. Листя вишні часто використовується для приготування маринадів та ароматного трав'яного чаю.