Гарбузовий суп - калорійність
Хімічний склад та калорійність гарбузового супу Ароматний гарбузовий суп вирізняється неповторним смаком і має насичений жовтий або яскраво-помаранчевий колір. За консистенцією така страва найчастіше має вигляд пюре, але в деяких рецептах шматочки гарбуза та інших овочів залишають цілими, відварюючи їх у бульйоні. До складу гарбузового супу, крім основного інгредієнта, можуть входити різні овочі, вершки, спеції та сир. Зазвичай така страва готується на овочевому бульйоні без м'яса. Скільки калорій у гарбузовому супі? У 100 г страви, приготованої за класичним рецептом, міститься всього 62 ккал, трохи більше 2 г білків, близько 3 г жирів і майже 8 г вуглеводів. У хімічному складі гарбузового супу присутні вітаміни A, B, C, E, H, K і PP. Страва є джерелом цінних мінералів - у ній багато калію, кремнію, кальцію, йоду, заліза, марганцю, цинку та інших сполук. У гарбузовому супі також присутні натуральні антиоксиданти.
Корисні властивості та шкода гарбузового супу Смачний суп пюре з гарбуза з малою калорійністю має низку корисних для організму людини властивостей. Таку страву рекомендується вводити в раціон для підтримки серцево-судинної системи. Гарбузовий суп підвищує еластичність стінок кровоносних судин, позитивно впливає на роботу нервової системи і зміцнює серце. Страва корисна для зору, сприяє очищенню нирок і печінки, запобігає закрепам. Гарбузовий суп корисно їсти під час вагітності. Страва збагачує організм жінки і дитини вітамінами, зміцнює імунітет і допомагає усунути неприємні симптоми токсикозу. Мінерали в складі гарбузового супу допомагають зміцнити нігті та волосся, позитивно впливають на стан кісток скелета і зубів. Страва також є гарним профілактичним засобом проти онкології та злоякісних пухлин. Гарбузовий суп пюре, калорійність якого є мінімальною, рекомендується вводити в дитяче меню та раціон тих, хто сидить на дієті для схуднення. Але зловживати стравою не варто, оскільки у великих кількостях вона може викликати здуття живота. Гарбузовий суп не можна їсти в разі гастриту, виразки шлунка та дисбактеріозу. Страву не рекомендується вводити в раціон діабетиків, оскільки в гарбузі міститься високий відсоток цукру. З обережністю їдять гарбузовий суп у разі циститу та інших захворювань нирок.
Рекомендації з приготування гарбузового супу Класичний гарбузовий суп варять на овочевому бульйоні, а з його приготуванням може впоратися навіть кулінар-початківець. Ситнішим буде гарбузовий суп із куркою, калорійність якого вища, ніж у овочевого аналога. Для приготування гарбузового супу необхідно очистити гарбуз від шкірки та насіння, нарізати його невеликими шматочками та злегка обсмажити на вершковому маслі разом із дрібно нарізаною ріпчастою цибулею та подрібненим зубчиком часнику. За смаком додають сіль, спеції та мускатний горіх. Отриману суміш заливають овочевим бульйоном і тушкують на повільному вогні до готовності всіх інгредієнтів. Готову страву перебивають у блендері до консистенції пюре та подають із тертим сиром, обсмаженим гарбузовим насінням або сухариками. У гарбузовий суп також можна додавати вершки, терту моркву, гриби або нарізані на шматочки томатів черрі. Перед подачею страву прикрашають дрібно посіченою зеленню або хрусткими кільцями цибулі, обсмаженої на олії. Щоб порахувати калорії в гарбузовому супі за таким рецептом, потрібно врахувати харчову цінність усіх його складових інгредієнтів.