Холодець - калорійність
Хімічний склад і калорійність холодцю
Ситний холодець належить до категорії м'ясних делікатесів і вимагає досить великої кількості часу на приготування. Але сама технологія створення цих ласощів нескладна, тому страву може приготувати навіть кулінар-початківець. Холодець готують із м'яса, яке заливають м'ясним бульйоном - після застигання він набуває вигляду і консистенції желе. Страва має насичений смак і приємний аромат.
Скільки калорій у 100 г холодцю? Залежно від складових продуктів страви цей показник може становити від 180 до 260 ккал. У зазначеній порції міститься 26 г білків, понад 15 г жирів і близько 4 г вуглеводів. Ключовим компонентом холодцю є свинячі ніжки або рулька - саме вони забезпечують застигання бульйону. Страву можна готувати з курячого м'яса, але при цьому для застигання в бульйон додають желатин.
Холодець, калорії якого залежать від обраних інгредієнтів, має цінний хімічний склад. Натуральний продукт виступає цінним джерелом колагену, гліцину, вітамінів А, В і С. У складі також присутні кальцій, сірка, мідь, фтор і фосфор.
Корисні властивості та шкода холодцю
Незважаючи на те, скільки в холодці калорій, він має безліч корисних для організму властивостей. Така страва здатна швидко втамувати відчуття голоду і зарядити організм бадьорістю. У складі холодцю багато натурального білка тваринного походження, який потрібен усім клітинам і тканинам тіла людини. А колаген дає змогу запобігти зносу хрящів у суглобах, покращує їхню рухливість, зміцнює сполучні тканини та уповільнює процеси старіння.
Вживання холодцю позитивно впливає на роботу головного мозку, допомагає боротися з депресією та зняти нервове напруження. Страву корисно їсти в разі анемії, оскільки вона підвищує рівень гемоглобіну в крові. Холодець допомагає зміцнити імунітет і корисний для зору.
Високі калорії холодцю можуть завдати істотної шкоди фігурі, тому зловживати такою стравою не рекомендується. У великих кількостях страва спричиняє накопичення в організмі шкідливого холестерину, що призводить до утворення тромбів і виникнення хвороб серцево-судинної системи. Не рекомендується вводити холодець у раціон у разі запальних захворювань шлунка та проблем із зайвою вагою. Без шкоди для організму таку страву можна їсти не частіше ніж один раз на тиждень і невеликими порціями.
Рекомендації з приготування холодцю
Роблячи страву самостійно, можна регулювати калорії в холодці за рахунок вибору інгредієнтів з певною енергетичною цінністю. Холодець готують навіть із курки, але найпопулярнішим є рецепт, у якому використовуються свинячі ніжки. Їх ретельно очищають від усіх забруднень, складають у каструлю, заливають чистою холодною водою і ставлять на вогонь. До ніжок додають цільні шматки м'якоті свинини або яловичини. Після того як вода в каструлі з м'ясом закипить, з її поверхні знімають піну, зменшують вогонь до мінімуму і варять холодець під злегка прочиненою кришкою протягом 8 годин.
За годину до кінця приготування в каструлю з м'ясом додають сіль і спеції за смаком. Також у м'ясний бульйон закладають очищену від лушпиння цибулину й очищену моркву. Їх додають цілими, не розрізаючи на частини. Для додаткового смаку й аромату в каструлю з холодцем додають кілька горошин чорного перцю та лавровий лист. Також можна додати кілька очищених зубчиків часнику.
Каструлю з готовим холодцем знімають із вогню і дають холодцю трохи охолонути за кімнатної температури. Після цього з бульйону дістають м'ясо і розбирають його, видаляючи всі кістки та хрящі. Отриману м'якоть нарізають невеликими шматочками і викладають на дно глибокої форми, заповнюючи приблизно половину її глибини. Частину ємності, що залишилася, заповнюють бульйоном, проціджуючи його через сито. Форму з остиглим холодцем ставлять у холодильник на кілька годин для повного застигання.
Знаючи, скільки калорій у холодці, можна розрахувати допустимий розмір разової порції страви. Додатковими інгредієнтами для холодцю часто виступають тертий хрін, гірчиця.