Хліб Бородинський - калорійність
Хімічний склад і калорійність бородинського хліба
За традиційним рецептом у складі бородинського хліба має бути не тільки житнє борошно, а й пшеничне. Іншими ключовими інгредієнтами такого продукту є житній солод і дріжджі. Сформований виріб під час випікання посипають коріандром. Готовий буханець вирізняється акуратною прямокутною формою і насиченим темно-коричневим кольором. Зовні хліб вкритий тонкою глянцевою скоринкою, під якою знаходиться пухкий м'якуш. Внутрішня частина буханця вирізняється м'якою еластичною текстурою, легко деформується, але швидко повертається в первісну форму. Бородинський хліб має насичений хлібний смак із солодкуватими нотками і приємним пряним ароматом.
Скільки калорій у бородинському хлібі? У 100 г продукту приблизно 208 ккал, майже 7 г білків, понад 1 г жирів і близько 41 г вуглеводів. Вітамінно-мінеральний склад бородинського хліба визначається списком його складових компонентів, які використовувалися в конкретному рецепті. Такий виріб є хорошим джерелом вітамінів групи В і клітковини. Крім цього, в такому хлібі присутні мінеральні сполуки - залізо, натрій, кальцій і багато інших.
Скільки калорій у шматочку бородинського хліба? Вага однієї тонкої скибочки зазвичай не перевищує 30 г і в ній міститься приблизно 62 ккал. Вуглеводи, які присутні в продукті, належать до категорії складних, тому повільно розщеплюються в тілі людини, забезпечуючи його енергією. Дієтологи рекомендують щодня їсти не більше одного шматочка бородинського хліба - при дотриманні такої норми його калорії не відкладуться в зайві кілограми.
Користь і шкода бородинського хліба
Свіжий бородинський хліб, калорії якого допомагають швидко позбутися відчуття голоду, здатний надовго викликати відчуття ситості в організмі. Помірне щоденне вживання такого продукту дає змогу нормалізувати травлення і вивести токсини. Хліб рекомендується їсти для профілактики закрепів, оскільки він покращує перистальтику кишківника.
Бородинський хліб корисно вводити в раціон для профілактики розладів нервової системи. У ньому є сполуки, які позитивно впливають на шкірні покриви, зміцнюють волосся. А мінерали в складі хліба беруть участь у багатьох хімічних реакціях в організмі, забезпечуючи гарне самопочуття і бадьорість.
Незважаючи на низку корисних властивостей, бородинський хліб має і недоліки. Його не рекомендується їсти за підвищеної кислотності шлункового соку. Маючи чималу калорійність, хліб бородинський відрізняється високим глікемічним індексом. Продукт не можна вводити в раціон у разі цукрового діабету, оскільки він здатний підвищувати рівень глюкози в крові. Бородинський хліб печуть із пшеничного борошна, яке є джерелом глютену. Тому його не можна їсти за індивідуальної непереносимості цього компонента. Навіть невелика скибочка бородинського хліба має досить високу харчову цінність, тому не рекомендується вживати його за наявності проблем із зайвою вагою.
Використання бородинського хліба в кулінарії
Бородинський хліб виступає незамінним доповненням до гарячих перших страв, супів і борщів. З нього готують бутерброди, оскільки пряний смак продукту чудово поєднується з майонезом, м'ясними та рибними паштетами, овочами та сиром. При цьому калорійність хліба бородинського збільшується.
Простою і смачною закускою до пива виступають сухарики з бородинського хліба, приготовані в духовці або обсмажені на гарячій сковороді. Для їхнього приготування свіжий хліб нарізають на невеликі прямокутні брусочки, збризкують рослинною олією, а потім перемішують із прянощами та часником і запікають у духовці. Такі грінки також можна додавати в салати або використовувати їх для приготування різних холодних закусок.
Бородинський хліб є одним із ключових інгредієнтів для приготування домашнього квасу. Саме цей інгредієнт надає напою характерного хлібного присмаку і темного кольору. Знаючи, скільки калорій у бородинському чорному хлібі, можна легко розрахувати оптимальний розмір разової порції.