Какао - калорійність
Хімічний склад і калорійність какао
Порошок какао виробляють із бобів, що ростуть на однойменному дереві. Продукт являє собою сипучу однорідну суміш, що складається з дрібних крупинок. Порошок має світло-коричневий або темно-коричневий колір, має приємний яскраво виражений аромат і смак гіркого шоколаду. Какао добре розчиняється у воді. Під час контакту з вологим середовищем крупинки порошку злипаються в грудки, тому продукт рекомендується зберігати в герметично закритій тарі в сухому місці.
Скільки калорій у какао? У 100 г сухого продукту міститься 374 ккал, близько 24 г білків, 17,5 г жирів і майже 32 г вуглеводів. Какао виступає цінним джерелом вітамінів В1, В6, В9, Е і РР та містить природні антиоксиданти. У хімічному складі продукту також присутні мінеральні речовини - фосфор, калій, магній, кальцій.
У натуральному порошку какао міститься особлива речовина дофамін, що позитивно впливає на емоційний стан людини. Крім цього, у складі какао є природний спазмолітик теобромін і натуральний ароматизатор ванілі.
Какао порошок не вживають у їжу в сухому вигляді, але використовують для приготування смачного напою, який люблять і діти, і дорослі. Він має світло-коричневий відтінок, насичений смак і приємний аромат. Калорійність какао напою залежить від способу його приготування і може становити від 12 до 70 ккал на 100 г.
Користь і шкода какао
Завдяки багатому хімічному складу какао порошок має низку корисних для людини властивостей. Продукт виступає хорошим профілактичним засобом проти депресії, допомагаючи боротися з поганим настроєм. Чашка гарячого какао допомагає швидко зігрітися. Знаючи, скільки калорій у склянці какао, можна розрахувати оптимальну порцію продукту і пити його без шкоди для фігури. Регулярне вживання какао дає змогу зробити стінки кровоносних судин еластичнішими, мінімізуючи ризик виникнення інфаркту або інсульту.
Напій з какао рекомендується пити під час застудних захворювань, оскільки він знімає спазм під час кашлю, покращує самопочуття хворого і підтримує імунітет. А антиоксиданти, що містяться в складі порошку, сприяють очищенню організму від шкідливих речовин.
Калорійність какао бобів досить висока, тому людям із проблемою зайвої ваги не варто зловживати какао. Продукт може викликати алергію, тому не рекомендований дітям до 3-х років і людям, схильним до алергічних реакцій.
Надмірне вживання какао може призвести до появи висипу і подразнення на шкірі. У разі гіпертонії вживати какао потрібно з особливою обережністю, оскільки воно підвищує кров'яний тиск. Дорослій людині не слід випивати на день більше двох чашок напою з какао порошку. Перевищення цієї норми може спричинити проблеми з кишечником. Напій з какао порошку виступає стимулятором для нервової системи, тому його не рекомендується пити на ніч.
Застосування какао в кулінарії
Напій із какао порошку можна готувати на воді або молоці, додаючи до нього цукор, вершки та різні спеції за смаком. Порошок також виступає основним інгредієнтом для приготування гарячого шоколаду. Комбінуючи какао з меленою кавою або цикорієм, отримують ароматний шоколадно-кавовий напій, що має насичений смак і приємний аромат. Щоб визначити, скільки калорій у кухлі какао, враховують енергетичну цінність усіх складових інгредієнтів напою.
Порошок какао використовують для приготування тортів, кексів і тістечок. Його додають у тісто для бісквітів, пирогів, млинців, мафінів і солодких рулетів. Какао може виступати інгредієнтом солодких пудингів і запіканок, відмінно поєднується за смаком із сиром, морозивом і сухофруктами. Какао порошок використовують для приготування різних десертів і натуральних цукерок. З продукту роблять шоколадну глазур, яка служить декоративною прикрасою для різноманітних кондитерських виробів і зефіру. Під час вживання таких ласощів варто враховувати не тільки калорії в какао, а й енергетичну цінність інших інгредієнтів.