Бутерброд з ковбасою - калорійність
Хімічний склад і калорійність бутерброда з ковбасою
Бутерброди є одним із найпопулярніших видів швидкого перекусу, який зручно брати з собою або їсти між основними прийомами їжі для втамування відчуття голоду. Найпростіший і найпоживніший варіант такої страви - бутерброди з ковбасою. Традиційно їх роблять із батона або житнього хліба, використовуючи варену ковбасу, салямі або інші різновиди копчених ковбас.
Хліб, який виступає основою будь-якого бутерброда з ковбасою, може містити у складі пшеничне або житнє борошно. У складі класичного нарізного батона присутня велика кількість вітамінів групи В. Свіжий житній хліб виступає цінним джерелом калію, кальцію, магнію, міді, цинку та інших мінеральних сполук.
Скільки калорій в одному бутерброді з ковбасою? Цей показник безпосередньо залежить від того, які саме інгредієнти використовувалися для приготування. Білий хліб і нарізний батон мають вищу енергетичну цінність, ніж житній хліб. А варена ковбаса менш калорійна, ніж її копчений аналог. Високою популярністю користується докторська ковбаса. У 100 г такого продукту міститься приблизно 275 ккал, тоді як харчова цінність інших видів варених ковбас становить 250-260 ккал на 100 г. З копчених видів продукту найбільш популярна салямі. Її харчова цінність становить близько 568 ккал на 100 г.
Найвищу харчову цінність має бутерброд із копченою ковбасою, калорійність якого становить приблизно 745 ккал на 100 г. Таку енергетичну цінність матиме бутерброд, приготований із використанням батона. Цей показник можна зменшити до 375 ккал, якщо взяти замість батона житній хліб. Копчена ковбаса містить вітаміни групи В, а також велику кількість натрію та селену. У хімічному складі продукту також присутній марганець, фосфор, цинк, залізо та інші мінеральні сполуки.
Більш дієтичним варіантом буде бутерброд із вареною ковбасою, калорійність якого в разі використання батона становить близько 495 ккал на 100 г. Якщо замінити батон скибочкою свіжого житнього хліба, то харчова цінність 100 г готової страви становитиме близько 357 ккал. У хімічному складі якісної вареної ковбаси присутні вітаміни А, В2, В1, Е і РР. Такий продукт також містить цінні мінеральні сполуки - магній, фосфор, залізо, кальцій та інші елементи.
Корисні властивості та шкода бутерброда з ковбасою
З огляду на високу калорійність бутерброда з ковбасою, він може стати чудовим перекусом, допомагаючи швидко втамувати відчуття голоду. Бутерброди з різними видами ковбаси їдять на сніданок, беруть із собою в дорогу і на роботу. Такий перекус можна давати дитині в школу, додаючи до ковбаси скибочку сиру. Бутерброд із ковбасою насичує організм енергією, відновлюючи сили після розумових і фізичних навантажень. Але корисних властивостей у ньому набагато менше, ніж шкоди.
Страва вирізняється високою харчовою цінністю, тому її найкраще їсти в першій половині дня. Калорії з бутерброда з ковбасою легко відкладаються в зайві кілограми, тому вживання таких ласощів рекомендується поєднувати з фізичною активністю. У копченій ковбасі міститься високий відсоток холестерину і солі, що може призвести до захворювань органів серцево-судинної системи.
Не рекомендується занадто часто їсти бутерброд із ковбасою, калорії якого здатні завдати шкоди фігурі. Для людей із проблемою зайвої ваги бутерброди краще взагалі виключити з раціону. Бутерброд із ковбасою створює значне навантаження на систему травлення, особливо якщо до його складу входить салямі. Хлібобулочні вироби мають досить високий глікемічний індекс, тому заборонені для людей із цукровим діабетом. Бутерброди з ковбасою не рекомендується їсти за хвороб шлунка, а житній хліб протипоказаний за підвищеної кислотності.
Рекомендації з приготування бутерброда з ковбасою
Для дитячого раціону найкраще підходить бутерброд із вареною ковбасою, калорійність якого дає змогу швидко вгамувати відчуття голоду, але не створює такого високого навантаження на систему травлення, як аналогічний бутерброд із копченою ковбасою. Найпростіший варіант бутерброда містить тільки скибочку хліба і шматочок ковбаси. На сніданок часто готують бутерброди з вершковим маслом і вареною ковбасою, які можна їсти з кавою або чаєм.
Для святкового столу в бутерброди з ковбасою додають майонез із часником і зеленню, сир, свіжі овочі та зелене листя салату. Комбінуючи різні інгредієнти, можна отримати цікаві смакові поєднання. Але не варто забувати, що при додаванні майонезу, сиру або інших продуктів у бутерброди з ковбасою калорійність страви збільшиться.