Кедрові горіхи - калорійність
Хімічний склад та калорійність кедрових горіхів
Кедрові горіхи є справжнім делікатесом. У них поєднуються чудові смакові якості та багатий хімічний склад. Плоди утворюються на кедровій сосні, мають дрібні розміри та витягнуту форму. Вони мають досить високу ціну, оскільки на дозрівання плодів потрібно багато часу, а врожай з одного дерева незначний. Продукт збирають переважно вручну, що впливає на його фінальну вартість.
Зовні кожен горіх покритий твердою коричневою шкаралупою, під якою знаходяться їстівні ядра. Вони відрізняються пружною, злегка олійною консистенцією, мають характерний горіховий смак і приємний аромат.
Енергетична цінність кедрових горіхів є дуже високою, оскільки продукт містить високий відсоток жирів. У 100 г продукту їхня частка становить майже 56 г при 29 г вуглеводів та 16 г білка. Кедрові горіхи також є цінним джерелом вітамінів групи В, а також вітамінів А, Е та РР. У складі їстівних ядер є фосфор, магній, калій, мідь і марганець, а також олеїнова кислота та інші незамінні для організму жирні амінокислоти.
Скільки калорій у кедрових горіхах? У 100 г продукту міститься близько 680 ккал. У ядрах багато харчових волокон та натурального рослинного білка високої якості. Це робить кедрові горіхи незамінними для вегетаріанців та людей, які з якихось причин не вживають м'ясо та продукти рослинного походження.
Користь та шкода кедрових горіхів
Завдяки високому вмісту вітамінів та мінералів, кедровий горіх здатний принести організму людини величезну користь. Вживання продукту дозволяє знизити ризик розвитку атеросклерозу, нормалізувати роботу серця та покращити стан кровоносних судин. Ядра кедрових горіхів містять триптофан, що допомагає позбутися безсоння.
Незважаючи на високу калорійність кедрового горіха, його можна в невеликих кількостях їсти за суворої дієти. Ядра швидко викликають почуття насичення, полегшуючи відмову від солодкої, жирної їжі. Для ефективного схуднення достатньо з'їсти кілька горіхів між основними прийомами їжі, щоб вгамувати почуття голоду та забезпечити організм енергією. Вживання кедрових горіхів під час розвантажувальних днів дозволяє очистити кишечник від токсинів, нормалізувати травлення.
Кедрові горіхи рекомендується включати до раціону для лікування та профілактики простудних захворювань. Плоди мають відхаркувальні властивості, підтримують імунітет і допомагають усунути занепад сил. Але люди з ожирінням або зайвою вагою повинні уважно рахувати калорії в кедрових горіхах, щоб не перевищувати розміри допустимої порції. Надмірне вживання плодів може спричинити порушення функції травлення. Кедрові горіхи не слід вживати при холециститі, наявності каменів у жовчному міхурі чи нирках. Продукт заборонено вводити до раціону при індивідуальній непереносимості горіхів.
Кедрові горіхи в кулінарії
Кедрові горіхи можна додавати до різних салатів, закусок. При цьому варто враховувати калорійність кедрових горішків, щоб правильно визначити обсяг порції готової страви. Продукт може стати основою для незвичайного смузі, живильного коктейлю.
Кедрові горіхи використовуються для надання пікантних смакових ноток стравам з овочів та м'яса. Плоди можна додавати до піци, а також подрібнювати та засипати в тісто для здобної випічки. Їстівні ядра часто використовуються як оригінальні прикраси для десертів, тортів, морозива. Кедрові горіхи виступають ключовим інгредієнтом оригінального соусу песто, який чудово підходить для других страв та закусок.
Кедрові горіхи корисно їсти як самостійний перекус, поєднуючи їх з іншими горіхами та сухофруктами. Знаючи, скільки калорій у кедровому горіху, легко розрахувати обсяг порції таких вітамінних ласощів. При вживанні плодів у сирому вигляді вони зберігають максимум корисних властивостей. При термічній обробці більшість вітамінів і мінералів у складі кедрового горіха руйнується, тому продукт частково втрачає корисні для організму якості.