Манго сушене без цукру - калорійність
Хімічний склад та калорійність сушеного манго
Свіжі плоди манго мають насичений солодкий смак і неповторний аромат, але мають обмежений термін зберігання. Щоб збільшити цей показник, плоди нарізають тонкими скибочками та висушують. Після цього отримані сухофрукти покривають тонким шаром олії, приготованої з використанням рисових висівок. Така обробка дає змогу повною мірою зберегти корисні властивості продукту і захистити його від гниття, збільшивши термін зберігання.
Процес сушіння манго проводиться в дегідраторі, який видаляє з плодів більшу частину вологи. Готові сухофрукти відрізняються насиченим помаранчевим або яскраво-жовтим кольором, мають приємний солодкий смак і яскравий фруктовий аромат. Вони можуть зберігатися протягом багатьох місяців, не втрачаючи свого первісного вітамінного складу та привабливого зовнішнього вигляду.
Скільки калорій у сушеному манго? Висушений продукт має більшу енергетичну цінність, ніж свіжі плоди. У 100 г таких сухофруктів міститься близько 314 ккал, приблизно 1,5 г білків, майже 1 г жирів і 82 г вуглеводів. Якщо висушити манго з додаванням цукру, то харчова цінність готового продукту буде ще вищою.
За хімічним складом та енергетичною цінністю сушений продукт такий самий, як манго в'ялене, калорійність якого теж становить 314 ккал на 100 г. У сухофруктах міститься велика кількість вітамінів групи В, а також вітаміни А, С і D. Сушений манго є джерелом багатьох мінералів - воно містить фосфор, кальцій, залізо та інші корисні сполуки. Висушені плоди містять фруктозу, харчові волокна та каротин.
Корисні властивості та шкода сушеного манго
Сушене манго, калорійність якого є досить високою, може бути поживним перекусом. Він здатний наповнити організм енергією та піднімає настрій. А багатий хімічний склад продукту робить його надзвичайно корисним для організму людини. Сушене манго рекомендується вводити в раціон для профілактики хвороб серця і судин. Сухофрукти допомагають підвищити рівень гемоглобіну в крові, тому показані до вживання в разі анемії.
Сушене манго позитивно впливає на роботу травної системи. Харчові волокна ефективно очищають організм від шлаків і токсинів, покращують травлення. Регулярне вживання продукту дає змогу нормалізувати обмін речовин. Сушене манго корисно їсти в разі безсоння. Такі сухофрукти нормалізують роботу нервової системи, корисні для профілактики порушень зору та слуху.
Калорійність сушеного манго без цукру все ж висока, тому такими ласощами не можна зловживати. За наявності зайвої ваги продукт слід їсти з обережністю, враховуючи енергетичну цінність порції. Людям із цукровим діабетом не рекомендується вводити у свій раціон сушене манго, оскільки воно містить фруктозу і може підвищити рівень цукру в крові.
Використання сушеного манго в кулінарії
Висушені скибочки свіжих плодів є популярним інгредієнтом страв тайської кухні. Їх можна їсти як самостійні ласощі між основними прийомами їжі, а також додавати в мюслі та вівсяні пластівці як натуральний замінник цукру. Для приготування страв рекомендується використовувати натуральний сушений манго, калорійність якого буде найменшою порівняно із зацукрованими скибочками манго.
Висушені скибочки плодів додають у салати зі свіжих фруктів та овочів. Солодкий смак сухофруктів чудово поєднується з молочними продуктами, кремами та солодким тістом. Сушений манго може виконувати роль декору для тортів, тістечок і мусових десертів. Іноді такі сухофрукти використовують як ароматну добавку до желе, солодких начинок для млинців, пирогів і рулетів. Продукт надає готовим ласощам насиченого фруктового аромату і пікантних смакових ноток. Скибочки сушеного манго часто додають у молочні каші, йогурти та сир. Використовуючи продукт у кулінарії, важливо враховувати калорійність сушеного манго під час розрахунку загальної енергетичної цінності готової страви. Додаючи такі сухофрукти, рекомендується зменшити кількість цукру, щоб готова страва була не надто солодкою.