Хурма - калорійність
Хурма містить 29 корисних компонентів. Проте калорійність хурми більша, в порівнянні з іншими фруктами та ягодами, тому вживати її слід в помірній кількості.
Найбільше в хурмі вітаміну А, С, В5, бета-каротину, йоду та заліза. Цей фрукт рекомендують для ослабленого організму, при складній розумовій роботі та виснажливих тренуваннях. Хурма також бореться із набряками, нормалізує артеріальний тиск і є відмінною профілактикою каміння в нирках.
Цікавий факт: хурма вважається найкращим фруктом-антидепресантом. Все завдяки тому, що магній у складі має заспокійливу дію, а йод і вітамін В5 приводить до норми гормональний фон, коливання якого можуть «безпричинно» погіршувати настрій.
Скільки калорій у хурмі?
У хурмі доволі багато калорій: близько 62 ккал на 100 г. Один середній плід важить близько 180 г (зі шкіркою, але без хвостика). Відповідно, в одній хурмі приблизно 112 ккал.
Чи можна їсти хурму під час схуднення?
Загалом, хурма дозволена тим, хто худне. Але бажано вживати її не кожного дня й обмежуватись одним середнім фруктом. Адже, крім того, що енергетична цінність хурми доволі висока, в ній ще й дуже багато фруктових цукрів: близько 15 г на 100 г. Відповідно, 1 середня хурма містить 27 г цукрів, що вже є добовим максимумом під час схуднення.
Шкода хурми
Найбільша шкода хурми – високий вміст цукрів. Крім цього, якщо хурма терпка, то це сигналізує про високий вміст танінів. Ці компоненти погіршують роботу кишківника. Тож слід вживати максимально стиглі плоди, бо в їх складі вміст танінів мінімальний.
Якщо хурма не достатньо стигла, то слід покласти її в пакет разом з яблуками та помістити в холодильник. За 1-3 доби її плоди стають м’якшими, більш стиглими та смачними.
Оригінальні рецепти з хурмою
Хурма дає цікавий смак у таких поєднаннях: - у салаті з філе курки, солодкою цибулею, салатним листям, гарбузовим насінням і оливковою олією;
- у смузі з водою, яблуком, свіжим імбиром і корицею;
- у рагу зі свининою, томатами у власному соку, солодкою цибулею і часником.